MotoGP Finlandii w 2018? Wszystko już jasne!

Dwa najważniejsze newsy z kalendarza MotoGP dotyczą Niemiec i FInlandii. Po pierwsze: umowa z organizatorami Grand Prix Niemiec została przedłużona o kolejne 5 lat, czyli do 2021 roku. Po drugie: po ponad 30 latach najlepsi motocykliści wrócą do Finlandii!

W dniach 16 i 17 lipca odbyło się MotoGP Niemiec na torze Sachsenring. Triumfował Marc Marquez, za nim znalazł się Cal Crutchlow i Andrea Dovizioso. Rossi dojechał na 8. pozycji, a Lorenzo na 15. Przy okazji wyścigów zawarto nową umowę z niemieckim organizatorem imprezy. Umowa przewiduje odbywanie się imprezy w Niemczech przez następne pięć lat - do 2021 roku. Nie określono jednak lokalizacji wyścigów.

GermanGP przyniósł całkowitą dominację Marqueza. Czekamy na więcej!

Pod uwagę brane są dwie możliwości. Runda MotoGP na torze Sachsenring jest niezwykle popularny wśród fanów motocyklowych wyścigów (93 tysiące widzów!). Potwierdzić to mogą fani z Polski, którzy na ten tor mają względnie blisko. Sachsenring ma jednak ten minus, że jest kosztowny dla organizatorów. Możliwe, że dla zmniejszenia kosztów impreza zostałaby rozegrana na Nurnburgring. Z tym z kolei związane jest ryzyko braku frekwencji wśród fanów. Poza tym nazwa - "Zielone Piekło" - zobowiązuje...

FinlandGP - renifery i wyścigi na oblodzonym torze? Szkoda, że to tylko stereotypy ; )

Druga interesująca wiadomość ze świata MotoGP dotyczy Finlandii. Kraj znany z surowego klimatu i Świętego Mikołaja nie wyzbył się wszystkich motocyklowych ambicji. Zacnie prezentuje się tor KymiRing położony 150 km od Helsinek. Ośrodek jest przygotowywany na organizację dużych imprez sportowych. Po 36 latach Finlandia wraca do kalendarza imprezy. Pierwszy wyścig MotoGP Finalndii odbędzie się w 2018 i zastąpi prawdopodobnie jedną z rund hiszpańskich.

Dla zawodników szykują się zmiany i wymagające sezony. Harmonogram MotoGP może rozrosnąć się do 20 wyścigów, a to za sprawą Tajlandii. Harmonogram ustala się również z myślą o jak najmniejszej konieczności odbywnia  dalekich lotów międzykontynentalnych, a tych również przybędzie. Jak to wpłynie na całość widowiska i walkę najlepszych z najlepszymi?