Kask motocyklowy na start - nowości w cenie do 700 zł

Szybki strzał - krótki materiał o nowych kaskach, które możecie znaleźć na sklepie Motobandy. Zadbaliśmy o urozmaicenie: trzy różne rodzaje (otwarty jet, integralny, z podnoszoną szczęką), trzy różne marki (MT Helmets, Lazer, HJC). Który jest Waszym faworytem?

To co łączy omawiane kaski to min. atrakcyjna cena - szczękowy HJC C91 w malowaniu jednokolorowym kosztuje 699 zł. Nie jest to mała kwota, ale czyni to z propozycji od HJC jedną z bardziej przystępnych opcji wśród kasków z podnoszoną szczęką. Druga sprawa - tworzywo, z którego są wykonane. Jest to podstawowa półka cenowa, stąd spotkamy tu poliwęglan.

Przeznaczenie kasków zależy od ich konstrukcji - kask otwarty z szybką (jet) to dla wielu najwygodniejsza opcja na skuter do miasta, miłośnicy dalszych, acz spokojnych wypadów wybiorą kask z podnoszoną szczęką. Fani sportowego wyglądu zwrócą się w stronę integrala z fajnym malowaniem.W tym materiale prezentujemy następujące modele:

Jak za pewne wiecie osobiście przychylamy się w stronę kasków integralnych. Koniecznym elementem wyboru kasku dla siebie jest uwzględnienie osiągów motocykla i sposobu jego użytkowania. Jeśli jeździsz motocyklem o mocy przekraczającej wymagania A2, albo lubisz konkretną jazdę to zachęcamy by wejść na poziom wyżej i sięgnąć po kask ze skorupą z kompozytu (np. włókna szklanego).

Trzy propozycje z video są warte rozważanie dla wszystkich osób szukających certyfikowanych kasków w przystępnej cenie, które posłużą im na początku przygody np. na mniejszych pojemnościach, czy motocyklach kategorii A1 i A2. Na pewno znajdziecie coś interesującego dla siebie!