Jawa 500 OHC z 1958 roku - nie przepadamy za zabytkowymi motocyklami, ale...

Trochę wstyd się przyznać, ale nasze motocyklowe horyzonty sięgają jakieś dwie-trzy dekady wstecz. XXI wiek jest git. Lata '90 jeszcze ujdą, ale przed 1989? Panie, strach jeździć! Klasyczna motoryzacja, złote czasy europejskich producentów, motocykle po jednej i drugiej stronie żelaznej kurtyny - no nie, jakoś nas szczególnie nie ciągnie, ale...

Ale z tym większym uśmiechem witamy takie seria jak ta, gdzie o motocyklu Douglas pada rozbrajająco autentyczne zdanie: "Na hamulce w tym modelu narzekali już kierowcy testowi w latach '50". Z taką właśnie dużą dozą wyrozumiałości i pasji podchodzi do historycznych maszyn Marcin Pendowski, muzyk, kolekcjoner zabytkowych motocykli, oraz od niedawna, twórca kanału Pendofsky Garage. 

Pendofsky Garage to kanał youtube adresowany do fanów zabytkowych motocykli. Autor poszukuje w motocyklach tego, z czego większość z nas świadomie rezygnuje. Osiągi nie mają znaczenia, liczy się obcowania z maszyną i jej hmm... "dusza"?. Odcinek poświęcony ciekawej oraz rzadkiej Jawie 500 OHC 15/02 z roku 1958 możecie obejrzeć powyżej. Piękny i nowoczesny jak na swoje czasy motocykl o mocy 28 KM, który był w stanie rozpędzić się do prawie 150 km na h.

Podsumowując, jeśli podobnie jak my zadajesz sobie pytanie, jak można zakochać się w starej motoryzacji z jej notorycznymi awariami, żenującymi osiągami i kosztami, to zobaczcie video! Serdecznie zachęcamy do obserwowania kanału Pendofsky Garage!

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności