Co to jest blenda, co to Pinlock? Vademecum Żółtodzioba cz. III

Pierwszy sezon to bardzo wymagający okres w karierze każdego motocyklisty. Z jednej strony walka o przetrwanie, z drugiej konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością, z trzeciej nauka, nauka, nauka i zbieranie doświadczenia. Małą pomocą w przebrnięciu przez ten okres ma być Vademecum Żółtodzioba. Zapraszamy do trzeciego odcinka serii dla początkujących!

Zółtodziób, czyli Martyna ostatnio z zaskoczeniem odkryła praktyczny aspekt odzieży tekstylnej. Membrana wodoodporna i wiatroodporna, podpinka i jej wypinanie przekładają się na zwiększoną funkcjonalność ubrań motocyklowych. W tym materiale sygnalizujemy kilka pojęć, które dla osób zaczynających swoją przygodę z motocyklem mogą być nieznane, albo niejasne. Pinlock, blenda przeciwsłoneczna, wyściółka kasku, stopery - czemu to wszystko służy, czy warto się na to decydować?

Uwierzcie nam - każdy motocyklista przerabia problem z oślepiającym słońcem, albo z parującym wizjerem. Na te problemy na szczęście są rozwiązania (nie zawsze idealne), ale nie warto się zniechęcać takimi niedogodnościami. Każdy motocyklista marzy też o fajnej kurtce skórzanej, ale jednocześnie nie lubi kiedy jest w czasie jazdy za zimno, albo za gorąco. Zachowanie komfortu podczas jazdy na motocyklu przy jednoczesnym bezpieczeństwie to kluczowy cel odzieży motocyklowej.

Zapraszamy do odcinka który jest mini przewodnikiem po bogatym i szerokim świecie odzieży motocyklowej!

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności