BMW G310 i slide'y na longboardach

BMW G310R - naked z silnikiem 313 cm³ miał swoją premierę pod koniec roku 2015. Mimo swojej skromnej pojemności jest to jeden z bardziej interesujących modeli niemieckiej marki. Powodów jest kilka.

Po pierwsze jest to motocykl, którym BMW próbuje pozyskać nowe (szerokie) grupy użytkowników, zrywając w pewnym stopniu ze swoim wizerunkiem marki premium - a w każdym razie mocno ten wizerunek modyfikując. Po drugie G310 posiada kilka naprawdę interesujących rozwiązań technicznych, jak obrócony o 180° tłok i cylinder. Jest to też pierwszy motocykl BMW, którego produkcję prowadzi się w Indiach. Po trzecie jest to najmniejszy pod względem pojemności silnika motocykl Bawarczyków od 1948 roku.

Tak jak się można było spodziewać BMW w video proponuje G310R jako świetny sprzęt dla młodych motocyklistów nadający się na ulicę i do wypadów poza miasto. BMW spróbuje namieszać w klasie motocykli 300, gdzie obok stricte sportowych maszyn jak Yamaha YZF-R3, Kawasaki Ninja 300, KTM RC390 dołączyły także nakedy: Yamaha MT-03, KTM 390 Duke czy Ducati Scrambler Sixty2. A Was który z tych motocykli najbardziej interesuje?