Arai prezentuje kask na TT Man 2016!

Arai jest jednym z partnerów bezpieczeństwa wyścigów Tourist Trophy na wyspie Man. Zresztą nie trudno zauważyć, że większość nie-teamowych zawodników startuje właśnie w kaskach tego japońskiego producenta. 

Nowy RX-7V to flagowy, najbardziej sportowy garnek Araia

A oprócz świetnego malowania, najważniejsza w kasku jest skorupa. Arai chwali się najmocniejszą skorupą na świecie - została wykonana w technologii SNC2 - Structural Supernet Composite (kilka warstw super włókien szklanych nakładanych na skorupę kasku, wzmacnianych specjalną siatką). W RX-7V  zastosowano także wzmocnienie PB (Peripheral Belt) - na czole kasku umieszczono specjalną taśmę z ultramocnych włókien szklanych, co poprawia o 40% odporność na uderzenia.

Jest grubo prawda?

Dodajmy do tego mocno rozbudowaną wentylację wielokanałową, spoilery aerodynamiczne i mamy kask idealny dla wszystkich maniaków ścigania się. Co ciekawe, żaden zawodnik nigdy nie narzekał na Araia, co w przypadku innych kasków sportowych nie jest takie oczywiste. Tylko Arai wprost mówi, że te kaski które możemy kupić w sklepie są identyczne do tych, w których ścigają się zawodnicy motoGP i formuły 1. 

Tanio nie będzie

Ceny RX-7V zaczynają się od 3299 zł za kaski bez grafik. Specjalne malowanie TT to wydatek rzędu 4799zł co stawia ten kask na naszym osobistym podium najdroższych kasków do kupienia w Polsce.