Aprilia gotowa do startu MotoGP - tak prezentuje się tegoroczne maszyny

Aprilia Racing Team Gresini zaprezentował swój zespół MotoGP 2018. To ostatnia okazja - w ten weekend startuje nowy sezon. Czy tym razem Aprilia osiągnie lepsze wyniki? Czy zawodnik na włoskim motocyklu (innym niż Ducati) doskoczy do czołówki?

Aprilia, choć na torze radzi sobie różnie i hmmm... raczej nie ma w swoich szeregach zawodnika aspirującego do rywalizacji o mistrzostwo, to dysponuje potężnym wsparciem grupy Piaggio. Co się zmieniło w motocyklach Aprilii na sezon 2018 na pierwszy rzut oka?

Przede wszystkim jest nowa aluminiowa rama z nowym wahaczem wykonanym z włókna węglowego. Nowy jest również airbox i wydech. Silnik Aprilii ma czym oddychać. Z czterocylindrowej V'ki udało się wycisnąć 270 KM. Całość uzupełnia zmienione zawieszenie i pakiet aerodynamiczny.

Zobacz jak prezentują się inne teamy:

Zeszły sezon nie był owocny dla teamu Aprilii. Sam Lowes zajął 25 pozycję z 5 punktami na koncie i w tym roku nie wystąpi w MotoGP. Lowes był jednym z najczęściej wywracających się zawodników. Jego miejsce zajął Scott Reeding. Dołącza on do Aleixa Espargaró, który w klasyfikacji generalnej zajął 15 lokatę.

Przedsezonowe testy dobiegły końca - zapowiada się pasjonujący sezon pełen niespodzianek i zaciętej rywalizacji. Pierwszy wyścig już w niedzielę na torze Losail w Katarze.