Francuski RACER - 95 lat szycia rękawic

    W świecie odzieży motocyklowej znajdziemy wiele marek, które skupiają się tylko na produkcji i udoskonalaniu kasków lub butów. W przypadku pozostałej części stroju, jeśli nawet któraś z marek zaczynała od jednej rzeczy, to z czasem jej asortyment staje się coraz szerszy. Jednak nam udało się znaleźć rodzynka, firmę RACER która od 95 lat specjalizuje się w produkcji tylko rękawic, a od ponad 50 robi je dla motocyklistów.


    Historia firmy RACER zaczęła się w 1927 roku w niewielkiej Francuskiej miejscowości Vendôme. Początkowo zajmowała się produkcją rękawic narciarskich. W kolejnych latach rozszerzali swoją działalność o nowe branże, a w 1970 powstała pierwsza kolekcja motocyklowa. W roku 1982 RACER wprowadza swoje pierwsze ogrzewane rękawice motocyklowe. Z czasem firma rozwijała się coraz bardziej i przeniosła siedzibę do Salon de Provence. Mimo 95 lat doświadczenia, wciąż zajmuje się produkcją i udoskonalaniem rękawic i robi to w kilku dziedzinach: sporty zimowe, jazda konna, outdooru, alpinizm, rowerówka, paralotniarstwo, rękawice taktyczne i oczywiście motocyklowe.

    Rękawiczki motocyklowe firmy RACER mocno wyróżniają się na tle innych produktów. Charakteryzują się nietypowym i nietuzinkowym designem, do tego stopnia że niektóre na pierwszy rzut oka kompletnie nie wyglądają jak motocyklowe. W ofercie znajdziemy ponad 30 modeli. Widać w nich inspiracje innymi dziedzinami w których firma ma doświadczenie. Przykładem mogą być rękawiczki na chłodniejsze dni w których zastosowano podobne rozwiązania jak te znane ze sportów zimowych i outdooru.

    W produktach RACER-a znajdziemy materiały z najwyższej półki, zarówno jeśli chodzi o ochronę jak i wygodę. Jednym z głównych tworzyw jakie wykorzystuje marka jest skóra kozia, dzięki niej ich produkty są miękki i komfortowe w dotyku. Za ochronę rąk użytkowników odpowiadają protektory takich producentów jak D3O czy ErgoFlex. Dodatkowo w rękawiczkach francuskiej firmy znajdziemy między innymi, membrany wiatro-wodo odporne GORE-TEX, izolację PRIMALOFT czy wyściółkę wykonaną z POLIMESH.


    To co na pewno wyróżnia francuskiego producenta to kilkadziesiąt lat doświadczenia w produkcji i udoskonalaniu rękawiczek. RACER w swojej kolekcji motocyklowej, stawia na niepowtarzalny design, mnogą ilość kolorów w przypadku niektórych modeli i materiały wysokiej jakości jak skóra kozia. W ich ofercie każdy motocyklista i motocyklistka znajdzie coś dla siebie niezależnie od stalówki, typu jazdy czy rodzaju motocykla.