Trilobite Timber 2.0 & SK8 Riding

Jeszcze kilka lat temu - to jeansy motocyklowe były czymś niezwykłym na rynku, dzisiaj odzież motocyklowa mocno łączy się z tym co modne i trendy. Teraz bez problemów możesz jeździć w koszuli w kratę i to bez pozbawia się ochraniaczy i bezpieczeństwa! 

Trilobite Timber 2.0 

Idealny koszula na prezent dla motocyklowego drwala. Spodoba się także każdemu, kto jeździ przebudowanym motocyklem - wszelkiej maści cafe racery, customy czy rat bike'i. W moim przypadku jeździłem w tym zestawie na klasycznym H-D Iron 1200. 


Na pierwszy rzut oka produkt wygląda jak zwykła koszula w kratę, ok - może nie taka całkiem zwykła, bo posiada wiele wizualnych smaczków, jak chociażby wielki haft na plecach i małe, ale ładne metalowe znaczki producenta. Jest też trochę cięższa niż zwykła koszula.

Czym więc różni się taka koszula od zwykłej?

W środku czeka na nas kevlar - to on odpowiada w głównej mierze za nasze bezpieczeństwo, podszycie kevlarem jest pełne. Nie tylko plecy i rękawy - przód również. Oprócz tego do zestawu producent dołączył rozbudowane ochraniacze łokci i barków CE2 (musimy je samodzielnie założyć). W koszuli znajdziemy także miejsce, na duży ochraniacz pleców (np. Sas-tec CE2). 

Wychodzi więc na to, że taka koszula zapewni nam podobnym poziom bezpieczeństwa, co jeansy motocyklowe. Plusem dla Trilobite są także zamki - szczególnie frontowy jest potężny i zasłonięty dodatkową warstwą materiału, po to aby zminimalizować jego zniszczenie (rozerwanie) podczas wypadku. 


Wentylacja - pamiętajcie, że wprawdzie bawełna przepuszcza powietrze w dużej ilości, ale kevlar już znacznie mniej. To oznacza, że w takich koszulach wcale nie jest ultra przewiewnie. Wbrew pozorom najlepsza temp do jazdy w takiej odzieży to 18-28C. Co ciekawe, w przypadku modelu Timber 2.0 mamy otwierane wloty wentylacyjne pod pachami, które poprawią nasz komfort termiczny w te gorętsze dni. 

Standardowa cena: 899zł

Spodnie SK8 Riding

Spodnie są tak samo bajeranckie jak koszula, a nawet bardziej. Mnóstwo przeszyć, harmonijek i mamy nawet dziurę na kolanie! Oczywiście szpanerska dziura jest zrobiona fabrycznie, a pod nią delikatnie rysuje się kevlar. Podszycia z kevlaru znajdziemy na tyłku oraz właśnie na kolanach - gdzie montujemy również obszerne ochraniacze CE2.


I tutaj ważny element - ochraniacze są duże, i nie przesuwają się podczas jazdy. Do tego są trójwarstwowe, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie nie powodują dyskomfortu podczas jazdy - to najważniejsza cecha trilobite. Ładnie, stylowo i wygodnie. 

Spodnie promowane są jako SK8 (skate), czyli nadające się do - jazdy na desce. Osobiście nie mam do tego talentu, ale trzeba przyznać, że dzięki zastosowaniu lycry i nylonu, jeansy stały się bardzo elastyczne, a co za tym idzie - pomimo stosunkowo ciasnego kroju (fit) są nadal bardzo wygodne. Ochraniacze wkłada się od zewnątrz, więc można je szybko wyciągnąć i używać jak zwykłych jeansów. 

Standardowa cena: 899zł

Producent: http://trilobite.pl

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności