Pierwszy sezon na Motocyklu. Vademecum Żółtodzioba cz.1

Prawo jazdy kategorii A zdane, pora rozpocząć pierwszy sezon na motocyklu. W zeszłym roku przy udziale Martyny i we współpracy ze szkołą jazdy HigH w Poznaniu powstała seria "Jak zdać prawo jazdy na motocykl mając 157 cm wzrostu?". Cała seria do obejrzenia oczywiście TUTAJ.

Przewodnikami po początkach pierwszego sezonu będą Daniel, oraz Piotr "Piniu" Wolff, instruktor OSK HigH.

W tym roku pora na nowe. Zaczynamy "Vademecum Żółtodzioba". "Żółtodziób" - czy to nie brzmi obraźliwie? Wcale nie! Żółtodziób to osoba, która się uczy, zdobywa wiedzę i doświadczenie. Żółtodziób to świeży motocyklista, dla którego każdy dzień i każda jazda to kolejna przygoda. Takim właśnie żółtodziobem jest Martyna.

Każdy, kto oglądał poprzednią serię wie, że dodatkowym utrudnieniem jest niepozorny wzrost i postura Martyny. Motocykl, który przypadł jej w teście długodystansowym jest VOGE 300 AC - nowość na polskim rynku. Stylowy motocykl idealny na początek przygody.


W pierwszym odcinku skupiamy się na kwestiach bardziej teoretycznych.

  • Jak się przygotować do pierwszego wyjazdu na moto?
  • Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem sezonu?
  • Dlaczego warto zadbać o akumulator, hamulce, opony...
  • Co skontrolować w motocyklu przed wyjazdem?

Możliwie skrótowo i bez technicznych zawiłości postaraliśmy się zaprezentować temat. Dla wielu widzów te zagadnienia mogą wydać się banalne, ale liczymy na to, że będzie to cenna wiedza, która przyda się świeżym motocyklistom!