MT-09 w wyścigowym stylu sprzed lat!

Yamaha ujawniła film zwiastujący wprowadzenie MT-09 jako flat-tracka. Maszyna została zbudowana przez Rolanda Sandsa z wykorzystaniem malowania speed-block. Jest to kolejny motocykl, który Yamaha przenosi w styl sprzed dekad. Wcześniej podobny zabieg spotkał serię offroadowych YZ, sportową YZF-R1, a także MT-07. Cała akcja związana jest z 60. rocznicą założenia firmy Yamaha. Prezentacja na żywo nastąpi na targach EICMA.

Stylistyka flat-track nawiązuje do złotych czasów wyścigów motocyklowych.

Flat-track to spore silniki, charakterystycznie ścięte zbiorniki paliwa, błotniki i opony umożliwiające jazdę po różnej nawierzchni łącznie z błotem i piachem, co zbliża ten typ zabawy do dirtu. 

W ramach projektu Faster Sons kolejni projektanci mają okazję wykazać się talentem i kreatywnością przy tworzeniu unikatowych motocykli. Odpowiedzialny za MT-09 w tym oryginalnym wariancie Roland Sands mówi, że chciał wlać w motocykl jeszcze więcej mocy, więcej frajdy i więcej pędu. Ostry i agresywny trójcylindrowy silnik 847 cm³ dał się już poznać, jako generator intensywnych emocji. Teraz MT-09 doczekała się silnego nawiązania do dziedzictwa marki. Wraz z kreacją stworzoną przez Sandsa wzrasta apetyt, żeby taką wersję motocykla wprowadzić na rynek.