Jakie Rękawice Motocyklowe Wybrać?

W tym odcinku opowiemy o rękawicach motocyklowych

  • na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawicy
  • jak zmierzyć dłoń pod wybór rękawicy?
  • jakie są rodzaje rękawic motocyklowych?
  • czym wyróżniają się rękawice miejskie, na trasę, a czym na sport?

Rękawica motocyklowa w istotny sposób wpływa na nasz komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania motocykla. Tej części garderoby stawiane są nadzwyczaj duże wymagania. Rękawica musi być na tyle wygodna, by móc operować wszystkimi przełącznikami i by dobrze czuć manetki.

Musi być na tyle trwała, by znieść ciągłe naprężenia i różnorodne czynniki zewnętrzne. Musi być też na tyle bezpieczna, by w sytuacji wypadku spełnić swoje zadanie i ochronić nie tylko skórę dłoni, ale także palce i nadgarstek.

Naturalny odruch w momencie upadku każe nam wysunąć do przodu dłonie, żeby zamortyzować uderzenie i osłonić najcenniejszy organ naszego ciała - mózg. W tym momencie wewnętrzna część dłoni, a także kości śródręcza i nadgarstka narażone są na poważne obrażenia. Odpowiednio dobrana rękawica motocyklowa nie tylko pozwoli zaoszczędzić sobie bolesnych lekcji, ale także znacząco poprawi komfort jazdy w zależności. 

Oferta rękawic na rynku motocyklowym jest ogromna. Krótkie, długie, skórzane, materiałowe, z membraną, wentylacją, turystyczne, sportowe i miejskie. Jak wybrać najlepsze dla siebie? Podstawa jest jedna - wybierzcie certyfikowane rękawice motocyklowe.


 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności