Jak ubrać się na motocykl w upalne dni 2017

Sezon 2017 kazał nam na siebie długo czekać, ale kiedy w końcu nadszedł to przywalił od razu na 29-30C. Z jednej strony na reszcie można latać, z drugiej - w tej temperaturze nawet asfalt się topi. 

Są na to oczywiście sposoby! W nasze ręce wpadła meshowa kurtka RST, której głównym zadaniem jest dbanie o przewiew i nasz komfort termiczny podczas tych najgorętszych dni. Do tego mamy także sportowy kask, z włókna szklanego - HJC FG-17 o który nas bardzo często pytaliście, a także przewiewne rękawice Rebelhorn Gap, jeansy Eagle oraz buty Rebelhorn Hail. 

FG-17 włókno szklane na każdą kieszeń


Kask HJC FG-17 to typowo sportowy garnek, który ma dwa ogromne atuty. Cenę i wytrzymałość. Skorupa kask została wykonana z włókna szklanego i jest to jedna z najlepszych skorup w tej cenie. Kask otrzymał certyfikat Snell, dla nas najważniejszy niezależny certyfikat przyznawany dla kasków. Snell każdy kask sprawdza w niepowtarzalny sposób, uderzając za każdym razem w inne miejsce, ciężko jest więc oszukać taki test. 

HJC daje nam więc bardzo dobrą skorupę, do tego dostajemy sportową wentylację - fakt, nie sprawia ona ogromne przeciągu w środku, ale za każdym razem gdy ją otworzymy lub zamkniemy, będziemy to wyraźne odczuwali w środku kasku. W prezencie dostajemy także pinlocka, który możemy od razu (i warto to zrobić) zamontować na szybę. 

Teraz drugi atut - cena. Za HJC FG-17 w mono kolorze przyjdzie nam zapłacić 799zł, zaś w malowaniu ok 999zł. Znacie podejście Motobandy, kolory są mało ważne - skorupa jest wszystkim! FG-17 to nasz faworyt pod względem bezpieczeństwa w tej półce cenowej. 

Kup HJC FG-17 w sklepie Motobandy!

RST Spectre - klima na motocyklu


Kurtka została uszyta z poliesteru Maxtex. Newralgiczne miejsce są dodatkowo zabezpieczone podwójną ilością materiału i podwójnymi szwami. Kurtka jest wyposażona w protektory CE CONTOUR PLUS ramion i łokci oraz miejsce na ochraniacz pleców (Ten koniecznie polecamy dokupić).


Jednak najważniejsze są ogromne panele mesh K300, które znajdziemy na całej klatce piersiowej, na rękawach a także na plecach. To sprawia, że po wypięciu membrany wodoodpornej - mamy uczucie jazdy w podkoszulku. Dosłownie, tak silna staje się wentylacja podczas jazdy. Nawet gdy temperatura zaczyna przekraczać 30C jest dobrze. Zupełnie jakbyśmy zamontowali sobie klimę. Nieco inaczej jest podczas postoju, tutaj niestety słońce nam już dopiecze, ale nadal mamy na sobie lekką, meshową kurtkę - więc poczujemy temperaturę panującą wokół nas, ale nie zmienimy się od razu w worek pełen gotowanych ziemniaków. 

RST Spectre to jedna z najtańszych kurtek tej znanej marki - kosztuje 599zł. 

Kup RST Spectre w sklepie Motobandy!

Jeansy Motocyklowe


Skoro mamy na sobie kurtkę tekstylną, to do zestawu najlepiej dorzucić przewiewne jeansy. Na nasz tyłek znowu powędrowały spodnie rebelhorn eagle - zobacz pełen test.

Rękawice na upały

Jeżeli chodzi o rękawice - jeździliśmy w bardzo przewiewnych, krótkich rękawicach Rebelhorn Gap. To najtańsze rękawice jakie do tej pory mieliśmy u siebie, ponieważ kosztują zaledwie 119zł. Jest to bardzo prosty, jednak przyjemny produkt. Głównym budulcem jest skóra + siateczkowe panele mesh. Taka budowa sprawia, że rękawice wpuszczają do środka ogromną ilość powietrza, już od najmniejszych prędkości. Wystarczy, że jedziemy 30 km/h aby poczuć jak działa tutaj wentylacja. Rebelhorn'y posiadają twardy ochraniacz kostki, a także miękki ochraniacze na palcach - jednak umówmy się, takich rękawic nie kupuje się do latania po torze. To lekkie, krótkie rękawice do jazdy po mieście i w bardzo spokojnej trasie, gdy żar z nieba nie daje nam spokoju. I w tych warunkach, komfort który zapewniają jest bardzo dobry, w porównaniu do ceny. 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności