Jak to jest z tą jazdą motocyklem między samochodami?

Jak to jest z tą jazdą motocyklem w korku? Czy przeciskanie się na "pole position" przy sygnalizatorze jest legalne? Temat ten przybliża okiem motocyklisty instruktor i kierownik zaprzyjaźnionego O.S.K. HigH w Poznaniu - Marcin Kukawka.

Sprawa nie jest łatwa. Sprawna jazda w korku wymaga pewnych umiejętności, oraz dużo uwagi. Chwila zawahania, przeoczenie , albo nie przewidzenie zachowania któregoś z uczestników ruchu mogą mieć przykre konsekwencje. A zatem kiedy przejeżdżanie między stojącymi samochodami jest zgodne z przepisami? Na co zwrócić uwagę aby było możliwie bezpiecznie?

Często pomijanym aspektem są reakcje, jakie jazda motocyklem w korku wzbudza w innych kierowcach (samochodów). Wielu kierowców czekających w korku, albo przed sygnalizatorem drażnią takie manewry. Czasem prowadzi do wybuchu niepotrzebnych emocji, albo aktów agresji drogowej. Dlatego wskazane jest by nie prowokować takich sytuacji.

Pamiętaj! Takie manewry każdy wykonuje na własną odpowiedzialność. To motocyklista jadący w korku i znajdujący się w ruchu będzie niestety ponosić konsekwencje za ewentualne szkody i kolizje. Zapraszamy do śledzenia kolejnych instruktaży HigH, oraz na stronę O.S.K. HigH.