Ixon - Krótkie Buty Motocyklowe

Producenci obuwia motocyklowego jak zaczarowani eksplorują niszę krótkich motocyklowych butów - zainteresowanie rynku rośnie z każdym rokiem. Tutaj chodzi głównie o wygląd, styl i wygodę. Ixon także zainteresował się tym segmentem, jednak zamiast stawiać na klasyczne trampki, Francuzi postawili na sportowy design i pełen certyfikat bezpieczeństwa. 

Podbój niszy 

Model Assalut - to najniższy model z serii krótkich butów Ixona. Najniższy zarówno pod względem wysokości jak i ceny, ponieważ ta zaczyna się od 449 zł. Buty zapewniają nam typowy dla Ixona sportowy styl, do tego mamy dobrze skrojoną, wąską podeszwę (odporną na śliskie nawierzchnie) - standardowo jest także ochrona na piętę, palce oraz wzmocnienie na dźwignię zmiany biegów. To co nie jest typowe - to specjalne wiązanie Trammel, znane wszystkim narciarzom. Działa szybko i zapewnia dodatkowa sztywność nogi w bucie. 

Zobacz pełne dane techniczne Ixon Assalut | Wersja damska Ixon Assalut Lady

Reactor

Dla osób, które szukają czegoś więcej i oczekują więcej - jest model Reactor. Budy zbudowane podobnie jak Assalut, z tą istotną różnicą, że są wyższe i wyposażone w dodatkowe ochraniacze i wzmocnienia. Dochodzi nam tutaj odpowiednia ochrona i stabilizacji kostki co ostatecznie zaowocowało pełnym certyfikatem CE na cały but, a nie pojedyncze ochraniacze. W butach niskich - to praktycznie jednorożec :)

Zobacz pełne dane techniczne Ixon Reactor

Czy można chcieć więcej?

Wypasione Reactory to nie ostatnie słowo Ixona - ponieważ dla jeszcze bardziej wymagających ten Francuski producent odzieży motocyklowej przygotował model o nazwie Solider. Bojowe Ixony posiadają także pełen certyfikat CE, więc zapewniają odpowiednie usztywnienie kostki, ochronę pięty i palców. Tutaj także mamy charakterystyczne wiązanie TRA. Największą zmianą w stosunku do modeli Reactor do środek buta - tutaj zagościła oddychająca i wodoodporna membrana. Mamy więc lepsze wietrzenie naszej stopy, przy jednoczesnym pozbyciu się problemów z mokrymi skarpetkami podczas deszczu. Cena to 649 zł

Zobacz pełne dane techniczne Ixon Solider

Informacja prasowa

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności