Husqvarna Vitpilen na szpiegowskim zdjęciu!

Husqvarna Vitipilen 401 coraz bliżej! Szpiegowskie zdjęcie małego nakeda od Husqvarny sugeruje, że proces tworzenia motocykla wszedł w fazę końcową i wkrótce powinien on trafić do masowej produkcji. Czekamy na to od 2014 roku!

Dlaczego od 2014? Wtedy to na targach EICMA w Mediolanie Husqvarna pokazała dwa koncepty, które narobiły sporo szumu. Modernistyczna linia i szwedzki design w najlepszym wydaniu. A to wszystko pod szyldem, za którym kryje się nie kto inny, jak KTM, obecny właściciel marki Husqvarna.

Vitipilen, "Biała Strzała", uwodziła finezją i detalami. Czy te cechy uda się zachować w masowej produkcji?

Fotografia, którą widzicie powyżej jest pierwszym ostrym zdjęcie motocykla. Motocykl w wersji prawie końcowej został przyłapany podczas testu drogowego. O tym, że jest to wersja zbliżona do ostatecznej świadczy stan plastików. Z drugiej strony należy szczerze wyznać, że nie wygląda jak motocykl, na który czekamy (MB.News). Ale to zapewne kwestia odpowiedniego wykończenia i kosmetyki - chociażby polakierowania nadwozia.

Husqvarna Vitpilen 401 bazuje na KTM 390 Duke. Motocykl dzieli między innymi ramę i silnik od "austriackiego księcia". Oznacza to moc na poziomie 44 KM i moment obrotowy ok. 35 Nm. Faktycznie za pewnik należy przyjąć, że nakedy Husqvarny montowane będą w Indiach. Premiera motocykla odbędzie się na jesień tego roku. Czy będzie ona miała miejsce w Mediolanie? Czas pokaże.