Honda CB 650 F - piękny twardziel w nowym malowaniu!

W 2014 roku Honda zakończyła produkcję swojego kultowego modelu CB 600F Hornet. Jego następcą została Honda CB 650F. Powiększono silnik, podrasowano wygląd i w magiczny sposób wyeksponowano kolektory. Nowa CB daje radę!

Na rok 2017 naked od Hondy otrzymał nowy, charakterystyczny schemat malowania. Nadal jest to czerwono-niebiesko-biały zestaw kolorów - charakterystyczny dla HRC (jak np. w testowanym przez nas Firebladzie z 2008 roku) - ale mocno zmodyfikowany. Zgodnie z stylistyką forsowaną przez Hondę w nowych modelach.

Honda pokochała czerwień! Kolejne modele otrzymują nowe malowanie.

Wszystko zaczęło się rok temu od Honda CRF 1000L Africa Twin. Potem były kolejne maszyny: Honda CBR 1000RR Fireblade SP1, SP2 i wersja podstawowa, Honda X-ADV, a teraz CBR 650F i CB650F. Dotychczasowa dominacja koloru białego została wyparta przez mocną czerwień. Biel służy już tylko podkreśleniu kształtów, a kolor niebieski w zależności od modelu został zastąpiony czernią.

Malowanie bazuje na ostrych prostych liniach i jest nawiązaniem do klasycznego schematu kolorystycznego motocykli Hondy z początków lat '80:

Honda VF750F

Honda CBR 650F