Harley-Davidson ujawnia swoje dark customy na 2016!


Harley-Davidson Forty-Eight i Iron 883 to dwa modele, które H-D zaprezentowało w nowej odsłonie na 2016 rok. Obydwa motocykle tworzą linię Dark Custom, w której znajduje się już Harley-Davidson Street 750.

Harley-Davidson Forty-Eight - motocykl z widlastym silnikiem o pojemności 1200 cm³ - zadebiutował w roku 2012, a wersja na przyszły rok posiada przede wszystkim nowe zawieszenie: z przodu mamy teraz widelec o średnicy 49 mm, z tyłu dwa amortyzatory sprężynowe z możliwością regulacji. Nowością na 2016 rok są również nowe koła motocykla. Kilka designerskich zmian pozwoliło na podkreślenie old-schoolowości motocykla, jego muskulatury i wyeksponowanie silnika.

Iron 883 doczekał się solidnej kosmetyki wyglądu i kilku zmian technicznych. Silnik i układ wydechowy pokryto czarną farbą, dodano osłonę wydechu. Podobnie jak w Forty-Eight zmieniono zawieszenie i koła. Dziewięcio-ramienne felgi zmniejszyły masę o prawie 4 kg. Liczne detale i dodatki dodają motocyklowi prawdziwie streetowego charakteru.