Co pokaże Kawasaki na Tokyo Motor Show 2015?

28 października w Japonii, w Makuhari Messe – prefekturze Chiba – już po raz 44. odbędzie się Tokyo Motor Show. Kraj kwitnącej wiśni zawrze od motocyklowych ciekawostek i nowości. W pierwszej kolejności postanowiliśmy przyjrzeć się zapowiedziom od Kawasaki.

Dwunastodniowa wystawa jest organizowana przez Japońskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (JAMA) i jest jedną z pięciu najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie. Pomimo nazwy organizatora, na równi obok samochodów prezentowane są także i motocykle. W cyklu artykułów na temat Tokyo Motor Show 2015 przyglądamy się propozycjom Hondy, Kawasaki, Suzuki i Yamahy.

Kawasaki do tej pory nie uchyliło rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o motocykle, jakie ma zamiar zaprezentować na tegorocznych targach. Krążą jedynie pogłoski o przedstawieniu nowego litra z serii Ninja - prawdopodobnie chodzi o Ninja H2 w hebanowym malowaniu. Nieco odkurzoną atrakcją będzie też pokazywany już w 2013 roku koncepcyjny model „J”. Jest to koncept trójkołowego motocykla o zmiennej geometrii ramy, do złudzenia przypominający maszyny z filmowej produkcji „TRON”.

Na miejscu nie zbraknie nowego superbike'a Kawasaki ZX-10R Ninja - o nowym modelu pisaliśmy tutaj. Wiele zamieszania wprowadził również mały Z125. Na pewno nie zabraknie obecnych modeli produkcyjnych z odświeżonymi malowaniami czy też stylistyką. Więcej szczegółów Zieloni nie ujawniają. Poczekamy, zobaczymy...