Caberg: Co oferują nam Włoskie kaski?

Zapewne wiecie, że największym Europejskim rynkiem motocyklowym jest ojczyzna BMW. Niemcy lubują się w drogich i dużych motocyklach turystycznych. Jednak, to nie oni mają najdłuższą historię i kulturę motocyklową. Jeżeli mówimy o motocyklówce to europejską stolicą jednośladów są włochy. To oni posiadają najwięcej marek motocyklowych i odzieżowych. 


Włoszczyzna 

Caberg to jedna z najpopularniejszych włoskich marek zajmujących się produkcją kasków. Na rynku działa od 1974 roku, czyli już dobrze ponad 40 lat. Włosi skupili się przede wszystkim na tworzeniu kasków szosowych i turystycznych - czego przykładem jest fakt, że jako pierwsi we Włoszech i drudzy na świecie zaczęli sprzedawać kaski szczękowe. Trzymając włoski kask w rękach od razu zauważamy ich charakterystyczne linie, przetłoczenia i styl. Włosi po prostu lubią ładne rzeczy i takie też są ich kaski. 

Duke

Jeżeli chodzi o Caberga, trzeba wspomnieć o ich najbardziej znanym modelu. Duke to kask szczękowy, który jednocześnie jest ich najważniejszym modelem - stosunkowo tani, stworzony z poliwęglanu. 


Kask wyposażony jest oczywiście w blendę przeciwsłoneczną. Szyba jest odporna na zarysowania i posiada mocowania pinlock. Ciekawą informacją jest fakt, że kask posiada certyfikat P/J, czyli można w nim jeździć zarówno z otwartą jak i zamkniętą szczęką (nie każdy szczękowiec taki certyfikat posiada). Duke to także bardzo popularny kask wśród służb mundurowych na całym świecie (także w Polsce), co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się szczękowców na rynku. 

Cena: od 789zł | Dowiedź się więcej o Caberg Duke II

Stunt 

To nowoczesny, ostro zarysowany kask - stworzony przede wszystkim do jazdy miejskiej. Jest lekki, wykonany z poliwęglanu z wydłużoną szczękową i ciekawym systemem wentylacji. Posiada także blendę.


Jeżeli latasz motocyklami typu MT-03 czy SV650 to z całą pewnością zainteresujesz się tym wariatem wśród kasków :) 

Cena: od 569zł | Dowiedź się więcej o Caberg Stunt

Drift 

Drift to najwyższy model Caberga wśród kasków sportowo-turystycznych. Chociaż trzeba przyznać, że jego nastawienie jest zdecydowanie bardziej szosowe. Skorupa została wykonana z trójkompozytu włókna szklanego, czyniąc kask wytrzymałym.


Mamy także wentylację, prostą w obsłudze, zapięcie podwójne DD i przyjemną wyściółkę. Kask został wyposażony w blednę UV.

Cena od: 999zł | Dowiedź się więcej o Caberg Drift

Ego - kask z szyberdachem 

Na tak nietypowe rozwiązanie mogli wpaść tylko włosi. Jak zwiększyć wentylację? Otwórzmy górną część kasku, montując w niej stalową kratkę wentylacyjną. To robimy ogromny przeciąg. 


U żadnego innego producenta nie znajdziecie takiego patentu jak w Cabergu. Czy jest to bezpieczne? Kask posiada certyfikat i jest w pełni dopuszczony do ruchu, ale na tor raczej by nas z tym nie wpuścili :)  

Cena: od 749zł

Rivera V3

Oczywiście, skoro mówimy o Włoskich kask nie można nie powiedzieć o kasku otwartym. Na zachodzie skutery są dużo bardziej popularne niż u nas, a przy tym średnie pojemności znacznie przekraczają 50ccm. 


Rivera V3 to kask typu otwartego dedykowany właśnie do jazdy miejskiej. Wygodna wyściółka i zapięcie, do tego blenda i niska cena sprawiły, że jest to bardzo popularny model u naszych zachodnich sąsiadów - gdzie lato trwa przez 8 miesięcy w roku. 

Cena: od 389 zł

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności