BMW eRR - elektryczny supersport? Brzmi dobrze!

Na konferencji w Monaco BMW pokazało projekt oznaczony jako eRR - supersportowy motocykl stworzony na podobieństwo S1000RR. Jest tylko jedna, zasadnicza różnica - ta maszyna ma silnik elektryczny.

Konferencja w Monaco ma na celu zaprezentowanie przyszłego kierunku rozwoju bawarskiego producenta. BMW dla rozgrzania emocji pokazało eRR, elektryczny motocykl który z zewnątrz wygląda identycznie jak S1000RR. Przyznajemy, że wizja wskazówki obrotomierza S1000RR dochodzącej do czerwonego pola, której nie towarzyszy potężny ryk silnika jest dziwna...

Elektryczny S1000RR? Napięcie rośnie... ; )

Inżynierowie BMW po prostu wzięli mocne baterie i wpakowali w S1000RR. Niestety BMW nie ujawniło żadnych informacji na temat mocy i przyspieszenia. Dane techniczne mamy poznać w późniejszym terminie (mediolańskie targi EICMA 2015?). Fakt przedstawienia tego projektu świadczy o tym, że technologia silników elektrycznych może liczyć na coraz szersze zainteresowanie. To cieszy, bo motocykl elektryczny to zupełnie inny sposób oddawania mocy, mniej hałasu i zero spalin.

Już wiemy, że BMW wiąże duże nadzieje z klasą 300, przy czym G310R (czytaj) jest tu tylko wstępem do szerszej oferty. Kolejnym trendem, wiodącym do rozwoju marki, mogą być właśnie silniki elektryczne. BMW posiada już jednoślad z silnikiem elektrycznym - jest to maxiskuter C Evolution i, jak dla nas, jest to jedna z ciekawszych propozycji w swojej klasie.