Wybijane nieśmiertelniki z ICE dla motocyklistów

O nieśmiertelnikach pisze się dużo - głównie w kontekście militarnym. Postanowiliśmy jednak pokazać nieco inne wykorzystanie wybijanych blaszek noszonych na szyi - wykorzystanie, które w dużym stopniu dotyczy motocyklistów.

Gwoli ścisłości, nieśmiertelniki to system identyfikujący stosowany w wojsku. Dwie jednakowe blaszki zawieszane na łańcuszku kulkowym, które pozwalają na szybką identyfikację żołnierza. Rzeczone blaszki od wielu pokoleń noszą także cywile, którzy w żaden sposób nie są związani z wojskiem. Pytanie - po co? W zależności od tego, co wybijemy na blaszkach (a można na nich wybić dosłownie wszystko), nieśmiertelniki mogą stać się szybkim i skutecznym źródłem informacji.

Zestawy nieśmiertelników dla kierowców jednośladów

Motocykle to pasja, styl życia, sposób na zapomnienie o codziennych problemach - niestety, do tego kanonu przypisuje się także pewne ryzyko. Jesteśmy bardziej podatni na wypadki, nie chronią nas tony stali, jak w przypadku aut. Motocykle także znacznie trudniej dostrzec, niż kilkutonowe puszki. To przekłada się na większą częstotliwość wypadków z udziałem jednośladów. Zdarzenia drogowe często niosą za sobą trwałe uszczerbki na zdrowiu - przeważnie u motocyklistów i ich pasażerów. Po wypadku liczy się każda sekunda - potwierdzi to każdy ratownik medyczny.

Jak zwiększyć szanse na sprawną akcję ratunkową w razie wypadku? Tu do akcji wkraczają nieśmiertelniki. Po rozmowie z wieloma ratownikami wypracowaliśmy sobie pewien pogląd na procedury akcji ratowniczych. Oto najważniejsze punkty, które łamią pewne stereotypy i które na pewno Was zaciekawią:

  • Żaden ratownik przybywający na miejsce wypadku nie ma czasu szukać telefonu motocyklisty, a na nim ICE.
  • Wiele telefonów ma blokady (wężyki, kody PIN itd.), które skutecznie bronią dostępu do książek telefonicznych. Co prawda na Androidzie można dodać na wygaszaczu numer ICE, ale tu znów pojawia się problem - kruchość telefonów komórkowych. Wiele z nich po prostu ulega uszkodzeniu podczas wypadku.
  • Ratownicy często w pierwszej kolejności rozpinają kombinezony motocyklistów, aby dostać się do klatki piersiowej. Gdy napotykają na nieśmiertelnik - automatycznie zrywają go i przekazują do odczytania.

Właśnie w tym momencie blaszki stają się dla ratowników cennym źródłem informacji. Można na nich wybić numery ICE (polecamy dwa numery do najbliższych), dane personalne i pesel. Z tymi danymi ratownik może znacznie szybciej zawiadomić bliskich o wypadku, poprosić o dodatkowe informacje na temat alergii/chorób przewlekłych lub poprosić o dodatkowe dokumenty. Wybite na blaszkach dane personalne przyspieszają także procedurę przyjęcia na SOR (szpitalny oddział ratunkowy).

Dlaczego akurat nieśmiertelniki? Ponieważ są trwałe (wykonane z chirurgicznej stali nierdzewnej), wybite na nich dane nigdy się nie zetrą i można je bezpiecznie schować pod kombinezonem. Oczywiście nieśmiertelniki nie zagwarantują nikomu bezpieczeństwa na drodze - blaszki nie zastąpią także dobrego kasku i kombinezonu. Nie zmienia to jednak faktu, że są dobrym dopełnieniem do kanonu bezpiecznego poruszania się motocyklem. Wszak podczas zdarzeń drogowych liczy się każda sekunda - obyśmy nigdy nie musieli się o tym przekonać.

Gdzie zamówić nieśmiertelniki?

Oryginalne blaszki wraz z wybiciem znajdziecie na Engrave.pl. Prócz typowych nieśmiertelników, sklep oferuje także bransoletki paracord z blaszkami, adresówki i breloki - wszystko w temacie nieśmiertelników. Lepiej dmuchać na zimne - zapraszamy do zamawiania nieśmiertelników z wybiciem. Prócz naszyjników, można zamawiać także bransoletki z paracordu z wybijanymi nieśmiertelnikami. Nieśmiertelniki Engrave.pl - zapraszamy!