Taksówka blokuje motocykliste

Cała sytuacja wydarzyła się w Warszawie, jak widać na filmiku motocyklista omija korek spokojnie i powoli, niestety taksówkarzowi to się nie spodobało i w trakcie zmiany pasa ruchu zablokował motocyklistę zatrzymując się pomiędzy dwoma pasami. Motocyklista nie zareagował na to tylko po prostu ominą samochód i pojechał dalej. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni i nie było by sprawy gdyby nie jeden z internautów nie napisał maila do korporacji Sawa Taxi:

"Dzień dobry

Piszę w sprawie bardzo nieodpowiedniego zachowania kierowcy taksówki Państwa korporacji. W Internecie został opublikowany film ukazujący w jaki sposób taksówkarz Sawa Taxi traktuje innych użytkowników drogi. Widać wyraźnie, jak celowo zajechał drogę motocykliście blokując dwa pasy ruchu, aby uniemożliwić mu dalszy przejazd. Zachowanie takie jest zarówno skrajnie nieuprzejme jak i powodujące niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Film wywołał wśród użytkowników jednośladów duży niesmak i deklaracje niekorzystania z usług Sawa Taxi. Na pewno nie chciałabym korzystać z usług firmy, której pracownicy zachowują się w taki sposób na drodze uprzykrzając życie innym. Po stronie internetowej Państwa firmy wnioskuję, że bardzo starają się Państwo tworzyć dobry wizerunek korporacji. Niestety przez takie zachowania kierowców dobry wizerunek zostaje natychmiastowo niszczony. Mam nadzieję, że zostaną podjęte odpowiednie działania zapobiegające takim sytuacjom w przyszłości. Taksówka (jak widać w filmie) to czarny Mercedes o numerze rejestracyjnym WF 5101J, numer boczny niestety jest nieczytelny.

Pozdrawiam”

ale najbardziej była bulwersująca odpowiedź na tego maila:


"Szanowna Pani,

Dziękujemy za przesłanie nam filmu, w którym to wyraźnie widać jak kierujący jednośladem łamie nagminnie przepisy ruchu drogowego.

Film z tego zdarzenia przesyłamy do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji celem zgłoszenia popełnienia wykroczenia drogowego przez motocyklistę.

z poważaniem”

Po paru dniach sprawa została trochę sprostowana i korporacja przeprosiła ale tak czy inaczej cała sprawa trafiła na policje.