Streetfighter V4 Lamborghini "Centauro": Ducati i Lamborghini razem w imię sztuki Paolo Troilo

Marki Ducati i Automobili Lamborghini wspólnie w imię sztuki zaprezentowały najnowsze dzieło w eleganckich przestrzeniach Galerii Cavour na wydarzeniu  "Art of Creating Myths". Wyjątkowy wieczór w Bolonii stanowił światową premierę "Centauro", dzieła sztuki stworzonego przez utalentowanego Paolo Troilo na jednym  z egzemplarzy limitowanej serii Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Speciale Clienti. 

Paolo Troilo to włoski artysta znany ze swojej unikalnej techniki hiperrealistycznego malowania palcami, która jest jedyna w swoim rodzaju na świecie. "Centauro" jest namalowany przy użyciu tej techniki i przedstawia ramiona mężczyzny zgiętego w przyspieszeniu, które wyłaniają się po dwóch stronach zbiornika paliwa i są uzupełnione dodatkami w abstrakcyjnym rozkładzie geometrycznym, który podkreślają pozostałe części motocykla. Praca ta łączy w sobie mit i rzeczywistość, uosabiając nadludzką siłę, która łączy się z racjonalnością wzmocnioną przez kształty Streetfightera V4. W ten sposób przekazuje moc i bezgraniczne poczucie wiary  
w swoje możliwości.

Idea wydarzenia "Art of Creating Myths" narodziła się we wrześniu 2022 roku, w tym samym czasie, co światowa premiera Ducati Streetfighter V4 Lamborghini. To drugi rozdział współpracy między obiema firmami po Diavelu 1260 Lamborghini. Ducati Streetfighter V4 Lamborghini to motocykl zdolny do łączenia wartości sportowego charakteru, ekskluzywności i fascynacji, który został wyprodukowany w limitowanej i numerowanej serii 630 egzemplarzy charakteryzujących się genialnym malowaniem w kolorach Citrea Green i Dac Orange. Ale wyjątkowość tego projektu nie kończy się na tym: przy tej okazji marki Ducati i Automobili Lamborghini poinformowały, że pomyślały o jeszcze bardziej ekskluzywnej partii 63 egzemplarzy zwanej Speciale Clienti, która pozwoliła wąskiej grupie klientów Lamborghini na bezpośredni kontakt z Centro Stile Ducati  i skonfigurowanie ich Streetfightera V4 Lamborghini wybierając kolor nadwozia i felg dokładnie taki, jak ich Lamborghini. Wśród tych 63 klientów jest również właściciel "Minotauro", który poprosił Ducati, Automobili Lamborghini i artystę Troilo o ożywienie dzieła sztuki „Centauro". 

W wydarzeniu “Art of Creating Myths”, zarezerwowanym dla 200 gości Ducati i Lamborghini, wzięli udział dyrektorzy generalni obu firm: Claudio Domenicali i Stephan Winkelmann. Kierownictwo skorzystało z okazji, aby podkreślić ścisłą współpracę między dwoma włoskimi znakomitościami, które przyczyniły się do napisania historii Motor Valley i które nadal pracują w synergii nad licznymi projektami. "Centauro" i "Minotauro" są doskonałym przykładem piękna wynikającego z partnerstwa między dwiema markami uznanymi na całym świecie za ich kultowy design. Ten wyjątkowy i niepowtarzalny projekt stworzony przez artystę  
o międzynarodowej renomie, umożliwił stworzenie silnego połączenia motoryzacji ze światem sztuki. 

Wydarzenie odbyło się 1 lutego 2024 roku i zostało zorganizowane we współpracy Ducati i Automobili Lamborghini. Dodatkowo zostało włączone w tydzień sztuki ART CITY Bologna i stanowi część udziału producenta motocykli z Borgo Panigale w edycji ArteFiera 2024. Ducati jest partnerem ważnych targów sztuki nowoczesnej i współczesnej, wspierając "Percorso", czyli trasę łączącą niektóre galerie poprzez wspólny temat rysunku i fundując nagrodę "OfficinaArte Ducati Award" dla najbardziej zasłużonego dzieła. Ponadto podczas otwarcia ArteFiera (2-4 lutego) Ducati zaprezentuje marmurową rzeźbę "Fortitudo Mea in Levitate" w halach 25 i 26.. Obydwa dzieła "Centauro" i "Minotauro" będzie można obejrzeć w Galleria Cavour do 5 lutego 2024 roku.
Więcej informacji na stronie ducatipolska.pl, a także na profilach Ducati Polska na Facebooku i Instagramie.

Informacja prasowa

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności