Sony wypuszcza nową kamerę zawstydzając GoPro 4!

Sony zaprezentowało na targach elektroniki CES 2015 swój najnowszy produkt z serii  Action Cam. Jest to Japońska odpowiedź na rosnącą dominację GoPro, jednak tym razem - bardzo ostra odpowiedź. Sony 4K FDR-X1000VR nagrywa w jakości 4k z prędkościami 30, 25 i 24kl/s.

Dodatkowo, sony chwali się najnowszą wersją stabilizacji obrazu - SteadyShot, który ma pobić GoPro, a także znacznie dłuższym czasem pracy na baterii.

Jednak to co robi największe wrażenie to tryb slow motion - 120kl/s w FullHD i 240kl/s w HD. Wystarczy wybrać odpowiedni tryb i obraz będzie nagrywany już w spowolnieniu - bez potrzeby ingerencji programami do obróbki video.

Kamera Sony w końcu dostanie również możliwość ręcznej kontroli nad balansem bieli i kompensacją ekspozycji. Jeżeli chodzi o łączność, to do dyspozycji mamy WiFi, GPS oraz NFC. Szczególnie ten ostatni tryb to niezły bajer. Nie będzie już potrzeby wgrywania specjalnych aplikacji, parowania urządzeń - teraz wystarczy zbliżyć smartfona do kamery - i już widzimy obraz, który kamera nagrała.

Warto wspomnieć o lepszej redukcji szumów - osiągnięto to poprzez zamontowanie dwóch mikrofonów. Jeden rejestruje szum, drugi dźwięk właściwy a następnie w sposób cyfrowy, szum jest usuwany z nagrań. Nie jest to innowacyjne nagranie, bo sposób znany jest od kilku lat, więc nie spodziewalibyśmy się cudów. Może być jednak poprawa w stosunku do poprzedniej wersji.

A teraz najważniejsze - CENA: 1699 zł. Czyli sporo taniej niż GoPro 4.