Rusza produkcja Husqvarny Vitpilen 401

Husqvarna obiecała nam zdefiniować piękno motocykli szosowych na nowo i.. chyba właśnie to robi. Prototypowe modele Vitpilen atakują nasze oczy już od ponad roku, ale nareszcie teraz, przybrały formę produkcyjną. 

Do salonów w 2017

Vitpilen oraz Svartpilen 401 to pierwsze motocyklowe z nowej szosowej rodziny Husqvarny, które pojawią się już w przyszłym roku w salonach. Kiedy dokładnie? Niestety dopiero na jesień, ale już teraz możemy zobaczyć jaką ostateczną formę przyjęły wersje produkcyjne. 

Oba motocykle są oczywiście technologicznie oparte na KTM Duke 390, dostajemy więc 44 KM, system ABS od Boscha oraz niską wagę (148 i 150 kg na mokro!). To jednak nie tylko duke w nowym malowaniu, trzeba przyznać, że motocykle Husqvarny są zupełnie na nowo zaprojektowane pod względem wizualnym. 

Neo-klasyk

Vitpilen 401 to cafe racer w nowoczesnej odsłonie, on nie udaje, że ma za sobą pół wieku historii. To motocykl, który pisze swoją historię zupełnie na nowo, na swój sposób czerpiąc z nowoczesności to co mu się podoba, dając nam jednocześnie trochę klasyki. 

Svartpilen to jego brak bliźniak w nieco bardziej scrambler'owej odsłonie. Kostkowa opona, brunatna kolorystyka i bagażnik na baku. 

Cafe w owiewkach 

To oczywiście jeszcze nie koniec, i prócz większych modeli Husqvarna myśli także nad wprowadzeniem wersji z owiewką. Jak dla nas - bomba!