Nowy patent Hondy - światła dla CBR 250RR?

Honda obrała wyraźny kierunek rozwoju dla swoich sportowych motocykli o mniejszych pojemnościach. Koncepcyjny model CBR 250RR zachwycił nas w zeszłym roku i czekamy na więcej. Ale czy uda się zachować złowrogie spojrzenie z konceptu?

W marcu Honda złożyła w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej patent lekkiego reflektora. Właśnie ten reflektor będzie zastosowany w nowym modelu CBR 250RR - jego premiery można spodziewać się w tym roku. W stosunku do konceptu oblicze motocykla nieco spokorniało.

Cienkie szczeliny z oświetleniem LED zostały zastąpione trójkątnymi reflektorami o ostrych kątach. Poniżej nich znalazło się miejsce na jeszcze jedną parę reflektorów, każdy wyposażony w trzy lampy. Raczej trudno się spodziewać, by były tam umieszczone tylko dla ozdoby, tak jak to było w modelu koncepcyjnym.

Projektanci odpowiedzialni za nowy motocykl to Takeshi Futamata i Hirofumi Yaegashi. Futamata ma na swoim koncie projekt CB650F i CB500F. Yaegashi natomiast dał się poznać jako twórca koncepcyjnego elektrycznego motocykla Hondy - RC-E.