Nowe, wyraziste malowanie Daxa oraz aktualizacje i nowe kolory CB125F

Po 41 latach nieobecności, Dax wrócił do Europy w ramach oferty modelowej Hondy na rok 2023, dołączając do małych motocykli ­ Monkey i MSX125 Grom. W wersji na rok 2024 zyskuje on nową, modną kolorystykę Pearl Glittering Blue. Ponadto dostępny będzie w malowaniach Pearl Nebula oraz Pearl Cadet Grey, oferowanych już w ubiegłym roku.


Dzięki kultowej ramie w kształcie litery T, z tłoczonej stali, żaden inny motocykl nie ma takiego samego kształtu jak Dax. Rama, która rozciąga się od spodu siedzenia do chromowanej kierownicy, przypomina jamnika z jego krótkimi nogami i długim korpusem, co w 1969 roku doprowadziło do nadania nazwy Dax pierwowzorowi – ST50.


Dax na rok modelowy 2024 zachowuje niepowtarzalny, kultowy wygląd nawiązujący do oryginału, a rama (w której mieści się również zbiornik paliwa) zapewnia dużą wytrzymałość podczas jazdy we dwoje. Za zawieszenie odpowiada widelec USD o średnicy 31 mm, dopasowany do podwójnych tylnych amortyzatorów. Dopełnieniem klasycznego wyglądu są przyciemnione 12­calowe koła, ubrane w przypominające balony, grube opony, które umożliwiają łatwą i zwinną jazdę po mieście. Dax otrzymał oświetlenie wykonane w całości w technologii LED, stylowy negatywowy wyświetlacz LCD, chromowaną kierownicę i uchwyt dla pasażera za tylnym siedzeniem.


W 2023 r. niezwykła wersja modelu Dax, o nazwie „Furiosa”, zaprojektowana przez portugalską artystkę, Tamarę Alves, zwyciężyła w czwartym dorocznym konkursie na najciekawszą personalizację motocykla Hondy, odbywającym się w ramach festiwalu Wheels & Waves w Biarritz (www.hondacustoms.com).


Niezmiennie popularny CB125F zawsze uważany był za wytrzymały, przyjazny dla użytkownika model, doskonały na początek motocyklowej przygody. W 2021 roku przeszedł on gruntowną metamorfozę, otrzymując nowy silnik, ramę i nową stylistykę, w tym reflektory LED. W ubiegłym roku ponad 7000 egzemplarzy CB125F zostało sprzedanych europejskim nabywcom, co uplasowało go na drugiej pozycji w rankingu sprzedaży motocykli o pojemności 125 cm3 w Europie.


CB125F na rok modelowy 2024 otrzyma niewielkie aktualizacje, w tym nowy, krótszy tłumik, dłuższą chromowaną osłonę termiczną i mocniejszy aluminiowy uchwyt za tylnym siedzeniem, a do malowania Black dołączą dwa nowoczesne kolory – Imperial Red Metallic i Matt Marvel Blue Metallic. Dla lepszego efektu kolorystycznego, sprężyny amortyzatorów i nasadka świecy zapłonowej zostały ozdobione jaskrawoczerwonymi detalami.


Dax pojawi się u europejskich dealerów w grudniu, a CB125F – w styczniu 2024 r.

Informacja prasowa