MV Agusta romansuje z designerem samochodów. Co z tego wyniknie?

Pół miesiąca temu MV Agusta poinformowała, że pracuje nad wspólnym projektem z Zagato, włoską agencją zajmującą się projektowaniem ekskluzywnych samochodów. Obrazek ilustrujący tę współpracę jeszcze bardziej podsycał ciekawość. Ale niczego nie wyjaśniał.

EDIT: wczoraj MV Agusta zaprezentowała klimatyczny teaser motocykla, który pokazuje owoc prac designerów nad motocyklem. Wygląda dobrze.

Ładne, bo włoskie

Zagato to marka raczej obca osobom nieobeznanym ze światem włoskiego desginu - takim jak my. Główną sferą zainteresowania dużego "Z" są samochody. Zagato specjalizuje się w samochodach odpowiadających współczesnym trendom, jak i bardziej klasycznych; a także projektuje inne, przeważnie luksusowe towary. Zagato łączy z MV Agustą sąsiedztwo - siedziby obu firm usytuowane są w Północnych Włoszech. Nic dziwnego, że obie prestiżowe marki nawiązały współpracę.

MV Agusta szuka chętnych na wykupienie akcji, żeby móc dokonać rozwodu z Mercedes-AMG. W między czasie działa razem ze specami od projektowania samochodów.

Tylko na czym ma ona polegać? Szwajcarski portal motocyklowy AcidMoto dotarł do źródeł mówiących o szykowaniu specjalnego motocykla bazującego na MV Agusta F4. Wygląd tego motocykla miałby być opracowany we współpracy z Zagato. To właśnie na serię F4 położony będzie nacisk w najbliższym czasie. Sam Giovanni Castigiloni - prezes MV Agusty - nie ukrywa, że firma odstępuje od trzycylindrowych silników i skupi się na czterocylindrowych superbike'ach.

Aufwiedersehen Mercedes?

Plan Włochów będzie trzymany w tajemnicy jeszcze przez miesiąc. 4 września wspólne dzieło MV Agusty i Zagato ma ujrzeć światło dzienne. MV Agusta informowała również o rozmowach z trzema firmami, które mogą skończyć bezowocny mariaż z Mercedes-AMG (o kłopotach finansowych pisaliśmy chociażby tu). Efekty rozmów mają być znane jeszcze w tym roku.