Włoskie arcydzieło - MV Agusta Dragster 800 RR

Włoskie arcydzieło

Włosi są najlepsi w udowadnianiu, że wszystko można doprowadzić do perfekcji. Jedzenie, sztukę, ale przede wszystkim motoryzację. MV Agusta jest idealnym przykładem motocyklowego arcydzieła, a Dragster 800rr jest jednym z nich. Wygląd motocykla przyszłości, znakomite osiągi, komfort i bezpieczeństwo tworzą motocykl absolutnie wyjątkowy.

Silnik

Serce Dragstera to 3 cylindry i 798 cm3 pojemności, które generuje 140km i 87nm, ale co ważne - jest elementem nośnym całej konstrukcji. Informacje na papierze rzadko kiedy przekładają się na prawdziwe odczucia i nie inaczej jest w tym przypadku, bo waga Dragstera to około 175kg na sucho, co w połączeniu z krótkim rozstawem osi i silnikiem, który wręcz kocha wkręcać się na obroty, powoduje prawdziwy wulkan wrażeń. Poniżej 6 tysięcy obrotów silnik jest wybredny i pokazuje, że nie został do tego stworzony, ale powyżej tej wartości zaczyna się prawdziwa zabawa.

Design

Tutaj można napisać książkę i nie jest to powiedziane nadwyraz. Każdy element Dragstera jest dopracowany w każdym, nawet najmniejszym stopniu - mało wprawne oko nie zwróci na to uwagi, ale to one dodają najwięcej smaku, jak zwykle chodzi o detale. Ciężko skupić się na jednym elemencie, bo każdy z nich ma w sobie coś. O Dragsterze można gadać i gadać, a jak już zabraknie nam śliny to wrócić do domu, napić się piwa i patrzeć na niego przez kolejne godzin.


 MV Agusta Dragster 800RR to motocykl wyjątkowy w każdym możliwym calu, będący obiektem pożądania. Ilość wrażeń z jazdy jest trudna do opisania, ale jedno jest pewne - w momencie przekręcenia kluczyka i ruszenia ten naked spowoduje, że zapomnimy o wszystkich problemach.