Kawaski ZX-10R - premiera na targach w Mediolanie?


Najnowocześniejsza elektronika, nowe zawieszenie, więcej mocy i agresywny design - Kawasaki odkrywa rąbek tajemnicy na temat nowego ZX-10R. Czy dorówna czołówce sueprsportów? Czy będzie stanowić godną konkurencję w wyścigach serii World Superbike?

Obecny model ZX-10R pojawił się w 2011 roku i od tamtego czasu nie doczekał się istotnych modyfikacji. Kolejne roczniki różniły się z reguły malowaniem i kosmetyki, co odbiło się na pozycji Kawasaki wobec liderów klasy.

Kawasaki zapowiada, że nowy motocykl wyposażony zostanie w poprawiony silnik, skuteczniejsze airboxy i krótsze przełożenia skrzyni biegów. To co wzbudza najwięcej ciekawości to zamontowanie najnowszego zawieszenia przedniego Showa Big Piston Fork oraz nowych hamulców (z ABS). Design skłaniać się będzie w kierunku Kawasaki Ninja H2 i Ninja H2R. Elektronika nie ma ustępować tej, która została zamontowana w najnowszej YZF-R1.

Premiery motocykla można spodziewać się w listopadzie na najważniejszej imprezie motoryzacyjnej w roku - targach motoryzacyjnych w Mediolanie.

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności