Kask motocyklowy w cenie poniżej 500 zł - propozycje MT Helmets

Kask motocyklowy to najważniejszy element ubioru każdego bikera. Nie bez powodu jest to jedyny element odzieży motocyklowej, do którego noszenia obliguje nas prawo. Głowę mamy tylko jedną dlatego warto o nią zadbać. Zdajemy sobię sprawę, że nie każdy jest w stanie sobie pozwolić na drogi kask wykonany z włókna szklanego, dlatego przedstawiamy kilka ciekawych propozycji od hiszpańskiej marki MT Helmets.


O marce MT Helmets

MT Helmets to hiszpański producent, który zajmuje się produkcją kasków motocyklowych od ponad 50 lat. Udało im się połączyć przystępną cenę, ciekawy design i optymalny poziom bezpieczeństwa. MT stoi w czołówce producentów produkujących kaski w niższym przedziale cenowym. Ich produkty możemy zobaczyć na głowach wielu motocyklistów. Producent stale się rozwiją dzięki czemu wykorzystuję nowe technologie takie jak na przykład High Absorption Inner Shell. Ta technologia zwiększa ilość pochłanianej energii w trakcie uderzenia i jest obecna w jednym z popularniejszych modeli - MT Blade 2.


MT Thunder 3 SV

Mt Thunder to typowy kask sportowo-turystyczny. Posiada blendę, która przydaje się w mieście i w trakcie wojaży. Skorupa wykonana jest z poliwęglanu a sam kask posiada system Hihg Absorbtion Inner Shell, który ma za zadanie zapewnić nam jeszcze większe bezpieczeństwo. Wyściółka kasku jest wykonana z antybakteryjnego materiału CoolMax, który nadaje się do prania.

Wizjer został przystosowany do montażu Pinlocka, którego możemy kupić opcjonalnie. Kask posiada 3 kanały wentylacyjne, które możemy regulować. Thunder nadaje się dla osób jeżdżących w okularach a także do montażu interkomu, a sam kask zapinamy plastikowym MicroLockiem.

MT Blade 2 SV


Blade 2 to młodszy brat Thundera. Również jest to kask sportowo-turystyczny posiadający blendę przeciwsłoneczną. Blade 2 został wyposażony w dodatkowe spoilery w tylnej części kasku i w odróżnieniu od Thundera za zapięcie służy metalowy MicroLocka. W kasku został zastosowany najnowszy wizjer MaxVision przystosowany do montażu pinlocka.

Skorupa podobnie jak w przypadku Thundera została wykonana z poliwęglanu i posiada system Hi absorbtion innel shell. Blade 2 posiada antybakteryjną wyściółkę CoolMax nadającą się do prania i jest on przystosowany dla osób jeżdżących w okularach.

MT Atom


Atom to szczękowa propozycja dla wszystkich motocyklowych turystów. Jak na prawdziwy kask turystyczny przystało posiada on blendę przeciwsłoneczną i system blokowania szczęki P/J. Skorupa tego kasku jest wykonana z poliwęglanu.

Podobnie jak w przypadku innych kasków od MT, Atom posiada antybakteryjną wyściółkę i wizjer przygotowany do montażu Pinlocka. Podobnie jak w przypadku innych kasków szczękowych Atom posiada zapięcie MicroLock, które zostało wykonane z plastiku.

MT Avenue


Mt Avenue to idealny kask dla wszystkich fanów Chopperów i skuterów. Jest to kask otwarty typu Jet, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w mieście. Duży wizjer zapewnia szerokie pole widzenia. Kask został wyposażony w blendę przeciwsłoneczną i dodatkowe wloty wentylacyjne w górnej części kasku.

Skorupa Avenue została wykonana z poliwęglanu a zapięcie MicroLock zostało wykonane z plastiku. Tak samo jak w przypadku innych modeli od MT wyściółka jest antybakteryjna i nadaje się do prania.

Podsumowanie

Kaski od marki Mt są atrakcyjne cenowo i wizualnie, są jednak zbudowane z różnego rodzaju poliwęglanów dlatego polecamy je na mniejsze pojemności czy skutery.