Husqvarna E-Pilen - szwedzka marka pokazuje koncepcyjnego elektryka!

Od kilku lat Husqvarna rozwija swoją ofertę motocykli ulicznych i miejskich. Fani szwedzkiego designu mogą cieszyć się bardzo efektownymi motocyklami, których wspólną cechą jest słowo "Pilen" w nazwie. Doczekaliśmy się już VITPILEN i SVARTPILEN (401 i 701). Co szykuje się pod nazwą E-Pilen? Łatwo odgadnąć!

"Pilen" to po szwedzku "strzała" i nazwa nawiązuje do początków długiej, motocyklowej historii Husqvarny. E-Pilen Concept to zapowiedź wejścia Husqvarny w świat elektromobilności. Elektryczny jednoślad pod względem wizualnym wzorowany jest na spalinowych motocyklach Husqvarny: ma być dynamiczny, estetyczny i "inteligetny". Najważniejsze parametry: 100 km zasięgu i 8 kW mocy. E-Pilen skierowany jest głównie do mieszkańców miast dojeżdżających do pracy.

Husqvarna E-Pilen Concept - elektryczna strzała?

Koncepcja zakłada zarówno zastosowanie akumulatorów stałych, jak i wymiennych i ma pozwolić na wybranie najdogodniejszego rozwiązania dla właściciela. Według zapowiedzi jest to dopiero początek linii E-Mobility, która będzie wiązać się z ekspansją Husqvarny na obszary miejskie. 

Projekt jest już w fazie bardzo zaawansowanej. Pozostaje czekać na premierę E-Pilen i kolejnych pojazdów.