Husqvarna 401 VITPILEN - czysta ponadprzeciętność

Wśród najbardziej oczekiwanych przez nas premier motocyklowych na rok 2016 (zobacz MB News) wspomnieliśmy o motocyklach Husqvarny 701 VITPILEN i modelach 401.

Nazwa motocykli (szw. pilen - strzała) nawiązuje do sztandarowego modelu Husqvarny z przeszłości - Silverpilen. "Srebrna strzała" produkowana była w latach 50. i miała moc niespełna 10 KM. Mimo to motocykl przeszedł do legendy i posłużył za inspirację dla nowych modeli.

Fuzja austriackiej myśli technicznej ze szwedzką tradycją daje nadzwyczaj piękne rezultaty

Odpowiedzialne za projekty motocykli Husqvarny (i przy okazji KTM) austriackie studio KISKA zaprezentowało podgląd kilku etapów prac nad nowymi motocyklami: od wykuwania się koncepcji, aż po realizację. Według projektantów nowa seria nawiązuje do historii, inspiruje się nią i pozostaje wierna jej filozofii. A jednocześnie od kształtu, przez komponenty, po widelec przedni i reflektor skupiona jest na dwóch wartościach: funkcjonalności i niezawodności.


Przedni reflektor VITPILEN 401 utożsamia całą koncepcję motocykla: klasyka i nowoczesność

Główny nacisk został położono na odzwierciedlenie w motocyklu szwedzkich tradycji Husqvarny. Skandynawskiego ducha czuć w każdym najmniejszym detalu. Jednocześnie 111 lat tradycji Husqvarny w tworzeniu motocykli domaga się śmiałego spojrzenia w przyszłość. Dlatego 401 VILTPILEN daje motocyklistom to, czego szukają: stylistykę retro w futurystycznej interpretacji.

Czy "Biała" i "Czarna Strzała" okażą się strzałem w dziesiątkę?

Koncepty modeli 401 zostały pokazane po raz pierwszy w 2014 roku na tragach EICMA w Mediolanie. Model 701 po raz pierwszy zaprezentowano rok później - w listopadzie 2015. Motocykle spotkały się z nadzwyczaj entuzjastycznym zainteresowaniem, ale (jak zauważają projektanci) to żaden cud. Po prostu stworzyli odpowiedni motocykl na swoje czasy.