AMG? To pewnie Mercedes! - No niekoniecznie!

MV Agusta jest moim osobistym wyznacznikiem, tego jaki powinien być motocykl. Piękne brzmienie połączone z włoskim design'em -  czyli to co tygryski lubią najbardziej. Niemieckie maszyny z kolei uważam za bezpłciowe. Co gdy skrzyżujemy włoski motocykl i niemieckie podejście do produkcji maszyn?

Motocykl przedstawiono po raz pierwszy we Frankfurcie i od razu wzbudził duże zainteresowanie. Nic w tym dziwnego, gdy popatrzymy na zdjęcia - sprzęt robi wrażenie! Za bazę dla motocykla AMG posłużyła MV Agusta F3 800cc. Trzycylindrowy silnik odznacza się na tle konkurencji pięknym brzmieniem przywodzącym na myśl duże V12. Jednostka osiąga 148 KM przy 13 000 obr/min oraz 88Nm przy 10 600 obr. MV Agusta F3 od AMG przyjęła nazwę Solar Beam.

Poza tym modelem niemiecki tuner przewidział wypuszczenie kilku innych modeli MV Agusty w wersjach limitowanych. Na liście motocykli, które pójdą pod młotek znalazła się Brutale 675, 800 oraz Dragestera(RR). Jeszcze nie wiadomo ile motocykli będą liczyły limitowane edycje, jednak jedno jest pewne... CHCĘ! W Europie dystrybucją zajmie się 127 salonów Mercedesa. Czas odkładać zaskórniaki, bo z takim wyglądem i dźwiękiem silnika rozejdą się jak ciepłe bułeczki!