3 Kurtki Motocyklowe na Nakeda - Skóra, Tekstyl i Mesh. Rebelhorn Brutale, Borg i Rocket

Trzy kurtki Rebelhorn "na miasto": Borg, Rebel i Brutale - którą wybrać?

Czerwcowe słonko ładnie już nas przypiekło, a lipiec i sierpień wciąż przed nami. Jeśli jeszcze nie masz kurtki motocyklowej na lato, albo kusi Cię zmiana stylu - oto trzy propozycje Rebelhorn na tę gorącą porę roku. Od razu będzie przyjemniej śmigać w pełnym słońcu.

Co dla oka miłe i z jakiego materiału


Rebelhorn Brutale to nówka tego sezonu. Przyciąga oko stylizacją na kurtkę taktyczną. Jest kurtką tekstylną, w przeważającej części z przewiewnego steel meshu, wzmacnianego tactelem. Jest wytrzymała, wysoce odporna na przetarcia, a dzięki zastosowaniu tactelu wygodna i przyjemna w stosowaniu na co dzień. Paski regulacyjne pozwolą dopasować kurtkę w pasie i na rękawach. Jak też kurtce stylizowanej na taktyczną przystało, chlubi się pełnym zestawem kieszeni. Jedna z nich jest całkowicie wodoodporna, by ocalić przed niespodziewanym deszczem Twój telefon czy dokumenty.

Rebelhorn Rocket prezentuje się bardziej tradycyjnie - ale i tak Cię zaskoczy, bo choć jest kurtką skórzaną, łączy skórę bydlęcą ze steel meshem. Nic zatem dzięki tej kombinacji nie tracąc z wytrzymałości, znacznie zyskuje na przewiewności, co jest ogromną zaletą. Nadto jest kurtką trójwarstwową - poza warstwą wierzchnią, zyskujemy membranę wodoodporną oraz podpinkę ocieplającą. Kurtka jest przez to mniej nieco dopasowana do ciała, ale mogę tu chyba za Danielem powtórzyć, że w tym przypadku można to liczyć na plus ;)


Rebelhorn Borg to tekstylna kurtka w stylu lekko sportowym. Warto może tu wspomnieć, że jest dostępna w trzech kolorach, zatem każdy może wybrać coś dla siebie. Designerski krój jest dość wąski, ale jest też możliwość regulacji stopnia dopasowania kurtki do ciała w pasie i na rękawach.

Na pogodę i niepogodę

Brutale oferuje najwyższą przewiewność i świetną wentylację - w tej kurtce się nie usmażysz, nawet manewrując po mieście i wystawiając na żar lejący się z nieba. Nie jest jednak wodoodporna, więc w przypadku deszczu, nie uchroni przed przemoknięciem.

Rocket dzięki swej trójwarstwowości dopasuje się do niemal każdej pogody. Żar się leje z nieba? Warstwa wierzchnia oferuje dzięki steel meshowi dużą przewiewność. Zapowiada się na deszcz? Podepnij membranę wodoodporną. Wstajesz wczesnym świtem i jest jakoś chłodno jeszcze? Podpinka ocieplająca podniesie Twój poziom komfortu. Rocket nadaje się zatem dobrze nie tylko na lato, śmiało można tę uniwersalną kurtkę nosić i większą część sezonu.

Borg, będąc kurtką zaprojektowaną na lato, również oferuje przewiewność. Ma wygodnie zaprojektowaną regulację wentylacji na klatce piersiowej poprzez użycie zapięć typu fidlock oraz otwieranymi wywietrznikami na rękawach i plecach. Nie posiada warstwy ocieplającej, ale za to ma membranę wodoodporną Humax. Przy zamknięciu wentylacji membrana ochroni trochę i przed chłodem, o deszczu nie wspominając.

Bezpiecznie przede wszystkim

Brutale stawia na bezpieczeństwo; ma pełen zestaw ochraniaczy (barki, łokcie, plecy) marki SAS-TEC, wszystkie poziomu drugiego. Nadto ochraniacz na plecach jest ogromny - w zasadzie osłania niemal całe plecy. A jakby komu było mało, istnieje możliwość dokupienia jeszcze ochraniacza na klatkę piersiową.

Rocket ma ochraniacze poziomu drugiego na barkach i łokciach, oraz poziomu pierwszego na plecach. Posiada też kilka elementów odblaskowych, dobrze wkomponowanych w design kurtki, a nadal spełniających swoją funkcję.

Borg posiada ochraniacze na barki i łokcie poziomu drugiego, oraz dodatkowy ochraniacz karbonowy podszyty cordurą na ramieniu.

Dylemat nierozwiązany, czyli - którą wybrać?

A która Tobie najbardziej się podoba? Co jest priorytetem - styl, bezpieczeństwo, komfort? Rebelhorn tymi trzema tak różnymi kurtkami na lato udowadnia, że rozpoznaje wachlarz potrzeb i preferencji motocyklistów. Złap co prędzej tę, która Ci pasuje, i w drogę :)

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności