Trilobite 1892 Rally + jeansy Probut X-Factor

Trilobite uwielbia się wyróżniać - każdy z ich produktów jest nietypowy i oryginalny. Już sama nazwa komplikuje sprawę... bo kto w sklepie zapamięta nazwę kurtki Trilobite 1892 Rally?

Jeans w turystyce?

Producent określa tą kurtkę jako techniczny zestaw miejsko-turystyczny. Jako to interpretować? Osoby jeżdżące na motocyklach klasycznych, cruiserach właśnie dostały dla siebie zestaw nie tylko na wypady na miasto. Więc zamiast średnio (żeby nie powiedzieć mało wygodnej) skóry - mamy coś, co w sumie wygląda podobnie, jest oldschoolowe i znacznie bardziej uniwersalne. 


Trochę stylu i sporo użyteczności 

Kiedy jedziesz motocyklem klasycznym - liczy się wygląd, styl i doznania. Kiedy jedziesz motocyklem customowym - czujesz dumę, że wszyscy patrzą na Ciebie, a cieknące łzy bólu spowodowane kapitulacją kręgosłupa znikają w gęstej brodzie. Przez ciemną szybę nikt tego nie dostrzeże, a frajda z posiadania indywidualnej maszyny zostanie na zawsze. 

Trilobite 1892 Rally jest właśnie dla takich osób - które jednak chcą trochę więcej komfortu na dłuższe wypady, ale bez zakładania typowo tekstylnych kurtek. Co to to nie. 


Dlatego kurtka nawet nie wygląda jak kurtka tekstylna. Występuje w kolorze brązowym i czarnym - nasza brązowa przyciąga wzrok, a wzmocnienia z jeansu (trilobitex) dodatkowo nadają jej charakteru. No bo kto wzmacnia kurtkę jeansem?! No właśnie 

Trilobitex 

Fajnie brzmi prawda? To materiał opracowany przez Trilobite, i według testów potrafi być tak samo wytrzymały jak skóra bydlęca, a czasem nawet bardziej. Są to 4 warstwy ultra wytrzymałego jeansy, w skład którego wchodzi także m.in. aramid (wykorzystywany przy produkcji kamizelek kuloodpornych). 


Użyteczność 

Poza stylem, który w tej kurtce jest ultra ważny - mamy także część użyteczną. Kurtka jest trójwarstwowa, więc w środku znajdziemy wypinaną membranę (10 000/10 000) wykonana w technologii Tri-Tex oraz podpinkę termiczną Thermolite - mogą być niezależnie przypinane do kurtki. Dzięki temu kurtka staje się całosezonowa - jeżeli spodziewamy się deszczu, trilobite sobie poradzi. Idzie jesień a chcesz jeszcze pojeździć? Nie ma problemu. 

Podobnie jest latem, ponieważ w kurtce zamontowano także wentylację - na klatce piersiowej (2 zapinane duże wloty), na rękawach oraz jeden wywietrznik na plecach. Wentylacja działa sprawnie, nie jest to może poziom kurtek typowo letnich meshowych, lub podróżniczych - natomiast w upale 33-35C jazda motocyklem nie jest niekomfortowa. A w porównaniu do skóry, jest nawet miło. Szczególnie wentylacja na rękawach robi dobrą robotę. 


Jeansy Probut X-Factor

Turystyka w jeansach? Może nie przeprawowa, ale stał się to stały element szosowych bikerów. Jeansy Probut X-Factor (równie szalona do zapamiętania nazwa co kurtki) zostały uszyte z cordury - są więc sztywniejsze niż zwykłe jeansy, ale również dużo bardziej wytrzymałe i odporniejsze na deszcz. Niewielki deszcz nie robi na nich absolutnie żadnego wrażenia, natomiast gdyby na horyzoncie była burza - producent wyposażył jeansy w wyciąganą membranę! Kosmos, pierwszy raz mam z tym do czynienia w jeansach. Na szczęście w upalne dni można się jej pozbyć, a zamiast tego otworzyć wentylację - bo te jeansy są posiadają. I przy gorących dniach (jeździłem w upałach 33-37C w cieniu) jest to genialne rozwiązanie. 


Spodnie są oczywiście wygodne - bo inaczej jaki sens miałby jeansy motocyklowe? W kroczu znajdziemy stretch, który dodatkowo poprawia nasz komfort w siodle oraz podczas jeżdżenia (materiał rozciągliwy i elastyczny). Na kolanach i biodrach znajdziemy rozbudowane ochraniacze CE (FORCEFIELD). Siedzą ciasno w kieszeniach i nie ma mowy o tym, aby się same przesuwały. W dolnej części nogawek znajdziemy odblaski. 

Podsumowanie 

Trilobite robi odważne, wysmakowane produkty. Tutaj liczy się styl i gust, a jak wiadomo - te są różne, więc nie każdemu się spodoba taka kurtka czy jeansy. One mają trafić do bardzo konkretnej, zdecydowanej grupy odbiorców, którzy lubią ten styl i szukają czegoś nie tylko fajnego ale i użytecznego na co dzień. 

Niestety wszystko co ładne jest też drogie, kurtka kosztuje 1415zł, natomiast jeansy 1070zł. Jest to konkretna suma, ale widać za co płacimy. 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności