Trilobite 1892 Rally + jeansy Probut X-Factor

Trilobite uwielbia się wyróżniać - każdy z ich produktów jest nietypowy i oryginalny. Już sama nazwa komplikuje sprawę... bo kto w sklepie zapamięta nazwę kurtki Trilobite 1892 Rally?

Jeans w turystyce?

Producent określa tą kurtkę jako techniczny zestaw miejsko-turystyczny. Jako to interpretować? Osoby jeżdżące na motocyklach klasycznych, cruiserach właśnie dostały dla siebie zestaw nie tylko na wypady na miasto. Więc zamiast średnio (żeby nie powiedzieć mało wygodnej) skóry - mamy coś, co w sumie wygląda podobnie, jest oldschoolowe i znacznie bardziej uniwersalne. 


Trochę stylu i sporo użyteczności 

Kiedy jedziesz motocyklem klasycznym - liczy się wygląd, styl i doznania. Kiedy jedziesz motocyklem customowym - czujesz dumę, że wszyscy patrzą na Ciebie, a cieknące łzy bólu spowodowane kapitulacją kręgosłupa znikają w gęstej brodzie. Przez ciemną szybę nikt tego nie dostrzeże, a frajda z posiadania indywidualnej maszyny zostanie na zawsze. 

Trilobite 1892 Rally jest właśnie dla takich osób - które jednak chcą trochę więcej komfortu na dłuższe wypady, ale bez zakładania typowo tekstylnych kurtek. Co to to nie. 


Dlatego kurtka nawet nie wygląda jak kurtka tekstylna. Występuje w kolorze brązowym i czarnym - nasza brązowa przyciąga wzrok, a wzmocnienia z jeansu (trilobitex) dodatkowo nadają jej charakteru. No bo kto wzmacnia kurtkę jeansem?! No właśnie 

Trilobitex 

Fajnie brzmi prawda? To materiał opracowany przez Trilobite, i według testów potrafi być tak samo wytrzymały jak skóra bydlęca, a czasem nawet bardziej. Są to 4 warstwy ultra wytrzymałego jeansy, w skład którego wchodzi także m.in. aramid (wykorzystywany przy produkcji kamizelek kuloodpornych). 


Użyteczność 

Poza stylem, który w tej kurtce jest ultra ważny - mamy także część użyteczną. Kurtka jest trójwarstwowa, więc w środku znajdziemy wypinaną membranę (10 000/10 000) wykonana w technologii Tri-Tex oraz podpinkę termiczną Thermolite - mogą być niezależnie przypinane do kurtki. Dzięki temu kurtka staje się całosezonowa - jeżeli spodziewamy się deszczu, trilobite sobie poradzi. Idzie jesień a chcesz jeszcze pojeździć? Nie ma problemu. 

Podobnie jest latem, ponieważ w kurtce zamontowano także wentylację - na klatce piersiowej (2 zapinane duże wloty), na rękawach oraz jeden wywietrznik na plecach. Wentylacja działa sprawnie, nie jest to może poziom kurtek typowo letnich meshowych, lub podróżniczych - natomiast w upale 33-35C jazda motocyklem nie jest niekomfortowa. A w porównaniu do skóry, jest nawet miło. Szczególnie wentylacja na rękawach robi dobrą robotę. 


Jeansy Probut X-Factor

Turystyka w jeansach? Może nie przeprawowa, ale stał się to stały element szosowych bikerów. Jeansy Probut X-Factor (równie szalona do zapamiętania nazwa co kurtki) zostały uszyte z cordury - są więc sztywniejsze niż zwykłe jeansy, ale również dużo bardziej wytrzymałe i odporniejsze na deszcz. Niewielki deszcz nie robi na nich absolutnie żadnego wrażenia, natomiast gdyby na horyzoncie była burza - producent wyposażył jeansy w wyciąganą membranę! Kosmos, pierwszy raz mam z tym do czynienia w jeansach. Na szczęście w upalne dni można się jej pozbyć, a zamiast tego otworzyć wentylację - bo te jeansy są posiadają. I przy gorących dniach (jeździłem w upałach 33-37C w cieniu) jest to genialne rozwiązanie. 


Spodnie są oczywiście wygodne - bo inaczej jaki sens miałby jeansy motocyklowe? W kroczu znajdziemy stretch, który dodatkowo poprawia nasz komfort w siodle oraz podczas jeżdżenia (materiał rozciągliwy i elastyczny). Na kolanach i biodrach znajdziemy rozbudowane ochraniacze CE (FORCEFIELD). Siedzą ciasno w kieszeniach i nie ma mowy o tym, aby się same przesuwały. W dolnej części nogawek znajdziemy odblaski. 

Podsumowanie 

Trilobite robi odważne, wysmakowane produkty. Tutaj liczy się styl i gust, a jak wiadomo - te są różne, więc nie każdemu się spodoba taka kurtka czy jeansy. One mają trafić do bardzo konkretnej, zdecydowanej grupy odbiorców, którzy lubią ten styl i szukają czegoś nie tylko fajnego ale i użytecznego na co dzień. 

Niestety wszystko co ładne jest też drogie, kurtka kosztuje 1415zł, natomiast jeansy 1070zł. Jest to konkretna suma, ale widać za co płacimy.