Opis Marki Buell / EBR


Buell to amerykański producent motocykli, który rozpoczął swoja działalność w 1983 roku. Siedziba Buell Motorcycle Company mieści się w East Troy w stanie Wisconsin. Firma została założona przez Erik Buell byłego inżyniera Harley-Davidson. W 1993 roku Harley-Davidson wykupił 49% akcji co sprawiło, że Buell był całkowicie zależny od Harley-Davidson. 30 października 2009 został wyprodukowany ostatni motocykl firmy Buell i był to 136 923 egzemplarz.

W listopadzie 2009 roku, Erik Buell ogłosił uruchomienie Erik Buell Racing, niezależnej firmy prowadzonej przez Erik Buell. Niestety pomimo ogromnego wsparcia finansowego indyjskiego HERO - nowa firma Erica Buella nie przetrwała zbyt długo. Po wypuszczeniu dwóch świetnych motocykli (modele 1190), EBR przeinwestowało w swoje teamy wyścigowe - w efekcie czego zabrakło płynności finansowej i firma musiała ogłosić upadłość. 

Eric Buell jednak się nie poddaje i zapowiada powrót marki. Mamy jednak szczerą nadzieję, że tym razem - zatrudnią porządnego księgowania do trzymania kasy :)     

Logo Marki Buell / EBR


Buell, EBR

Modele Buell / EBR

1125