Dookoła świata na Yamasze R1!

Wiele osób, decyduje się na podróż motocyklem dookoła świata. Większość jednak na taką podróż przygotowuje sobie motocykl spośród klasy Adventure.

Bmw GS Adventure, Multistrada Enduro, KTM Adventure, Africa Twin... I wielu, wielu innych motocykli które poradzą sobie w każdym terenie, zdolnych do podóżowania dookoła świata.

Adventure'y dla frajerów!

Sjaak Lucassen w jedną ze swoich podróży dookoła świata wybrał się w 2001 roku. Motocykl jaki wybrał by przedzierać się przez błota, pustynie, szutry i kamieniste szlaki był nietypowym rozwiązaniem. Dziś wiele osób postukałoby się palcem w głowę. Yamaha R1 - taki motocykl wybrał Sjaak - jeden z najostrzejszych sportów tamtych lat została zabudowana ogromnymi, aluminiowymi kuframi, w których Lucassen zapakował najpotrzebniejsze mu rzeczy i części zamienne. Cała podróż trwała pięć lat i pięć miesięcy...To nie był pierwszy kęs podróżniczego chleba

Nie była to pierwsza podróż Sjaak'a. W latach 1992-1993 objechał swoim FireBlade'em 900  całą Australię robiąc tym samym 38 000 kilometrów w ciągu czterech miesięcy, doliczając do tego wizytę na jednym z australijskich torów.

W latach 1995-1998 odbył tym samym motocyklem swoją pierwszą podróż dookoła świata.Foto relację zamieszczamy poniżej.Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej podróżnika : http://www.sjaaklucassen.nl/