Biketec - kombinezony przeciwdeszczowe dla motocyklistów

Choć jestem czynnym od wielu lat motocyklistą i niejednokrotnie jeździłem w deszczu - to z kombinezonami przeciwdeszczowymi w roli testera spotykam się po raz pierwszy. Zobaczcie jak wygląda ich użytkowanie, po co są i z czym się to je. 

Po co mi coś takiego? Miasto

Takie kombinezony są dobre dla każdego, kto dużo jeździ i... zdarza mu się zmoknąć. Jest zarówno wersja dwu jak i jednoczęściowa. Więc np. jeżeli często dojeżdżamy do pracy jednośladem (także skuterem) to wystarczy, że mamy to zapakowane pod siedzeniem (w schowku) i gdy widzimy deszcz zakładamy na siebie kombinezon (wtedy polecamy 2 częściowy, bo zakładamy go bardzo szybko) i docieramy do pracy suchutcy. Tak samo z pracy. 

Trasa

Drugim przykładem są osoby, które jeżdżą turystycznie. Oni także lubią takie kombinezony, dlaczego?

Zalety takiego rozwiązania: 

1. nie chcesz mieć suszarni w pokoju (kurtka nasiąknięta wodą długo schnie i paruje). 

2. rano nie chcesz ubierać się w nadal mokre lub wilgotne ubrania 

3. kurtki podczas jazdy w deszczu nasiąkają wodą i nabierają "masy", co także jest mało komfortowe. 

4. kombinezon przeciwdeszczowy z nylonu bardzo szybko schnie i jest lekki. 

I ostatnie najważniejsze. Takie kombinezony zajmują bardzo mało przestrzeni, więc praktycznie zawsze możemy mieć je ze sobą w motocyklu. Nadają się nie tylko do kurtek tekstylnych, ale także na kurtki skórzane, które przecież nie zawsze są wyposażone w membrany wodoodporne. 

Jak się w tym jeździ? 

To zawsze jest ciekawe doświadczenie. Kombinezony występują w różnych rozmiarach, więc można dopasować je do swojej sylwetki. Mamy oczywiście wrażenie nieco "workowatego" ubrania, ale nie powodują one żadnego ucisku lub uwierania. Komfort w zasadzie się nie zmienia, da się w tym jechać przyjemnie (w deszczu), a nawet iść - choć biegów nie zalecamy. 

Buty i rękawice

To także bardzo ważny element. Jak macie już kombinezon i nie zmokną wam gacie to fajnie - ale woda dostanie się do butów (szczególnie tych z wentylacją) i poprzez rękawice do rękawów. Rozwiązaniem są nakładki na buty - oferuje je także biketec i są tak samo wykonane jak kombinezon, z tą różnicą, że posiadają podeszwę, więc można w nich także chodzić (chociaż raczej długich marszów nie zalecamy, podeszwa natomiast dobrze spisuje się przy trzymaniu stopy na podnóżku, aby nie przedarł się materiał wodoodporny). 

Jeżeli chodzi o rękawice - cóż, tutaj polecamy po prostu zaopatrzyć się w rękawice motocyklowe z membraną. Fajnie mieć dwie pary (bo te z membraną mają szczątkową wentylację co znowu doskwiera w gorące dni). 

Podsumowanie 

Wodoodporne kombinezony, spodnie i pokrowce od Biketec to jedne z najtańszych rozwiązań do zabezpieczenia się przed deszczem na rynku. Nie jest to może gore-tex, ale stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny. Dobrze działają, nie boją się dużej ilości wody i szybko schną. Do tego są poręczne więc można tanio zabezpieczyć się "na wszelki wypadek". 

Ceny:

Ochraniacze na buty: 69zł

Spodnie przeciwdeszczowe: 69zł

Kurtka przeciwdeszczowa: 99zł

Kombinezon jednoczęściowy przeciwdeszczowy: 149zł

Pokrowce na motocykl: od 54zł