Kawasaki Z300 300 2015

W świecie marek motocyklowych literkę "Z" upatrzyła sobie ekipa Kawasaki. Pierwsze modele oznaczone tą literą ukazywały się w latach 70. XX wieku. Od tamtego czasu seria "Z" doczekała się dziesiątek motocykli, a dziś służy gównie jako oznaczenie serii nakedów z, jak przystało na Kawasaki, osiągami nieustępującymi znacznie modelom stricte sportowym.

Wraz z drugą dekadą XXI wieku Kawasaki poważnie zaczeła rozbudowywać serię Z. Królem pozostaje Z1000, ale do zestawu dołączyła jego turystyczna wersja w owiewkach Z1000SX. Z750 ustąpił miejsca Z800. Pojawił się wreszcie najmniejszy w serii Z250SL i Z300. Cała rodzinka wyewoluowała w stronę drapieżnych nakedów o jaszczurowatym wyglądzie.

Z300 powstał jako konkurent dla KTM Duke 390 i w pewnym sensie również dla sportowej Yamahą YZF-R3. Jest to próba przeniesienia ducha supernakedów do klasy 300. Zwraca uwagę jego wygląd - pod wzgledem designu i rozmiaru Z300 zdaje się niewiele ustepować Z800. Pozycja jest wygodna, jak przystało na motocykl miejski. Kawasaki chwali się najlżejszym w historii systemem ABS. Z300 jest łatwy w użytkowaniu, przyjemny w jeździe i zwinny w czasie manewrów. Podwozie i rama skutecznie stabilizują motocykl dzięki czemu jazda nie męczy. Dodatkowo wyświetlacz informuje nas gdy jeździmy ekonomicznie.  

Z300 to doskonała propozycja dla początkujących motocyklistów, lub osób, które poprostu nie mają potrzeby jeździć mocniejeszym sprzętem. Ociekający jadem wygląd, silnik nawiązujący do swoich większych braci dostarczą swojemu właścicielowi całą masę doznań.