Kask Shark Explore-r

Shark Explore-R

Francuski Shark lubi zaskakiwać - całkiem niedawno pokazywaliśmy Wam świecącego Skwal'a, a teraz zrobiliśmy podsumowanie kasku przeznaczonego dla wielbicieli turystycznych enduro - którym nieobce jest zjeżdżanie w nieco bardziej dzikie odstępy. 

Z czego to zrobiono? 

Bazą do budowy Explore-r'a był Vision-R 2 - dostaliśmy więc dobrą skorupę wykonaną z mieszanki włókna szklanego. Istnieje także wersja Carbon. Wizjer wzorem swojego protoplasty jest wydłużony ku górze, więc zapewnia nam trochę lepszą perspektywę podczas jazdy w złożeniu. W środku czeka na nas przyjemna niebieska wyściółka. Z biegiem czasu zacznie się ona lekko wygniatać, więc wybierając swój kask - dobierajcie ciasno! 

Integralny kask zamknięty 

Od tego należy chyba zacząć - kask do dynamicznej jazdy szosowej, wyposażony w wygodną wyściółkę i blendę. Blendy od 2016 roku w Sharkach zostały przyciemnione i wydłużone. Kask jest przystosowany do jazdy w okularach. Zapięcie to klasyczny micro lock z regulacją, więc szybko zakładamy kask i w drogę. 

Wentylacja w porównaniu do poprzedniego visiona-r została wzbogacona o nowy dyfuzor. Mimo wszystko nadal jest mocno przeciętna (aby nie powiedzieć słaba), w tej cenie spodziewalibyśmy się czegoś co narobi w środku więcej przeciągu. Czujemy delikatny wietrzyk po otworzeniu wszystkiego na full i w zasadzie tyle. 

Jest za to stosunkowo cicho - co to oznacza w praktyce? Dla mnie kaski dzielą się na głośne i bardzo głośne - w Sharku spokojnie można pokonać dystans 100 km bez ryzyka odpadnięcia małżowin usznych. Mimo wszystko, jeżeli planujecie dłuższą jazdę autostradą, warto wziąć ze sobą stopery. 

Offroad 

Kask bardzo szybko można przerobić z pełnego integralna na kask offroadowy typowo pod enduro. Nie będzie to transformacja w kask MX (z długim dziobem) ale zamiast wizjera pojawią się google i daszek. Google są oczywiście wyposażone w przyciemnione szkła i odbijają promienie UV. Jak taka transformacja ma wpływ na jazdę? 

Do środka wpada zdecydowanie dużo więcej powietrza i hałasu - a szczególnie ta pierwsza opcja jest istotna podczas męczącej jazdy w lekkim terenie. Daszek ma chronić nas przed kamieniami, w mniejszym stopniu przed słońcem, on także jest zdecydowanie mniejszy niż te spotykane w typowych kaskach MX. 

Podsumowanie 

Czy warto? Ten kask ma trafić w konkretne grono - miłośników motocykli adventure, którzy asfalt i szutr darzą równą sympatią. Shark Explore-r idealnie wpasowuje się w ich wymagania - na szosie zapewnia spokój, blendę i dobrą skorupę a podczas zjazdu na większe bezdroża możemy się bardziej otworzyć na świat, bez konieczności wożenia ze sobą drugiego kasku. 

Opinie o Kask Shark Explore-r

Średnia Ocena: 4.0/5 Liczba Głosów: 1

rozwiń

Dane techniczne

Skorupa
Włókno szklane
Blenda
Tak
Typ kasku
Integralny
Wnętrze
wymienna wyściółka przystosowana do prania, wykonana z materiału o wysokich właściwościach oddychających
Zapięcie
Microlock
Wentylacja
Regulowane wloty powietrza z przodu (3) i wyloty zimnego powietrza z tyłu kasku
Wizjer
panoramiczna z systemem anti-fog i antiscratch o podwyższonej odporności na zarysowania i parowanie
System komunikacji bezprzewodowej
Opcjonalnie
Elementy odblaskowe
Tak
Przeznaczenie
Turystyczne ● Offroad ● Szosa
Dodatkowe funkcje
Możliwość zmiany w kask offroadowy (daszek i google). W podbródku jest schowek, w którym znajduje się rozwijany „śliniak” z materiału windstopper.
Waga
1400 g
Pinlock
Nie
Przystosowany do okularów
Tak
Materiał zewnętrzny
Włókno szklane

Informacje o producencie - Shark

Shark to francuski producent kasków motocyklowych, który produkuje je już od 1986 roku. Kaski Sharka znajdziemy zarówno w średniej jak i wyższej półce cenowej. Ten producent szczyci się dobrą jakością wykonania swoich produktów. Jest obecny w WSBK oraz MotoGP. 

Tabele Rozmiarów

Rozmiary Uniwersalne Kasków

Rozmiar Głowa (cm)
2XS 51 - 52
XS 53 - 54
S 55 - 56
M 57 - 58
L 59 - 60
XL 61 - 62
2XL 63 - 64
3XL 65 - 66
Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności