Kask Shark Explore-r

Galeria zdjęć
Recenzja
Koszulka z rozmiarem

Opinie o Kask Shark Explore-r


Średnia Ocena: 4.0/5 Liczba Głosów: 1

Ocena: 4/5 | Autor: Krystian | Motocykl: Suzuki DL 650 V-Strom (2004 - 2010)
Jest dobrze, można polecić!
Skomentuj | Przydatna (0) | Nieprzydatna (0)

Shark Explore-R


Francuski Shark lubi zaskakiwać - całkiem niedawno pokazywaliśmy Wam świecącego Skwal'a, a teraz zrobiliśmy podsumowanie kasku przeznaczonego dla wielbicieli turystycznych enduro - którym nieobce jest zjeżdżanie w nieco bardziej dzikie odstępy. 

Z czego to zrobiono? 

Bazą do budowy Explore-r'a był Vision-R 2 - dostaliśmy więc dobrą skorupę wykonaną z mieszanki włókna szklanego. Istnieje także wersja Carbon. Wizjer wzorem swojego protoplasty jest wydłużony ku górze, więc zapewnia nam trochę lepszą perspektywę podczas jazdy w złożeniu. W środku czeka na nas przyjemna niebieska wyściółka. Z biegiem czasu zacznie się ona lekko wygniatać, więc wybierając swój kask - dobierajcie ciasno! 

Integralny kask zamknięty 

Od tego należy chyba zacząć - kask do dynamicznej jazdy szosowej, wyposażony w wygodną wyściółkę i blendę. Blendy od 2016 roku w Sharkach zostały przyciemnione i wydłużone. Kask jest przystosowany do jazdy w okularach. Zapięcie to klasyczny micro lock z regulacją, więc szybko zakładamy kask i w drogę. 

Wentylacja w porównaniu do poprzedniego visiona-r została wzbogacona o nowy dyfuzor. Mimo wszystko nadal jest mocno przeciętna (aby nie powiedzieć słaba), w tej cenie spodziewalibyśmy się czegoś co narobi w środku więcej przeciągu. Czujemy delikatny wietrzyk po otworzeniu wszystkiego na full i w zasadzie tyle. 

Jest za to stosunkowo cicho - co to oznacza w praktyce? Dla mnie kaski dzielą się na głośne i bardzo głośne - w Sharku spokojnie można pokonać dystans 100 km bez ryzyka odpadnięcia małżowin usznych. Mimo wszystko, jeżeli planujecie dłuższą jazdę autostradą, warto wziąć ze sobą stopery. 

Offroad 

Kask bardzo szybko można przerobić z pełnego integralna na kask offroadowy typowo pod enduro. Nie będzie to transformacja w kask MX (z długim dziobem) ale zamiast wizjera pojawią się google i daszek. Google są oczywiście wyposażone w przyciemnione szkła i odbijają promienie UV. Jak taka transformacja ma wpływ na jazdę? 

Do środka wpada zdecydowanie dużo więcej powietrza i hałasu - a szczególnie ta pierwsza opcja jest istotna podczas męczącej jazdy w lekkim terenie. Daszek ma chronić nas przed kamieniami, w mniejszym stopniu przed słońcem, on także jest zdecydowanie mniejszy niż te spotykane w typowych kaskach MX. 

Podsumowanie 

Czy warto? Ten kask ma trafić w konkretne grono - miłośników motocykli adventure, którzy asfalt i szutr darzą równą sympatią. Shark Explore-r idealnie wpasowuje się w ich wymagania - na szosie zapewnia spokój, blendę i dobrą skorupę a podczas zjazdu na większe bezdroża możemy się bardziej otworzyć na świat, bez konieczności wożenia ze sobą drugiego kasku. 

Dane techniczne

Skorupa
Włókno szklane
Blenda
Tak
Typ kasku
Integralny
Wnętrze
wymienna wyściółka przystosowana do prania, wykonana z materiału o wysokich właściwościach oddychających
Zapięcie
Microlock
Wentylacja
Regulowane wloty powietrza z przodu (3) i wyloty zimnego powietrza z tyłu kasku
Wizjer
panoramiczna z systemem anti-fog i antiscratch o podwyższonej odporności na zarysowania i parowanie
System komunikacji bezprzewodowej
Opcjonalnie
Elementy odblaskowe
Tak
Przeznaczenie
Turystyczne ● Offroad ● Szosa
Dodatkowe funkcje
Możliwość zmiany w kask offroadowy (daszek i google). W podbródku jest schowek, w którym znajduje się rozwijany „śliniak” z materiału windstopper.
Waga
1400 g
Pinlock
Nie
Przystosowany do okularów
Tak

Informacje o producencie - Shark


Shark to francuski producent kasków motocyklowych, który produkuje je już od 1986 roku. Kaski Sharka znajdziemy zarówno w średniej jak i wyższej półce cenowej. Ten producent szczyci się dobrą jakością wykonania swoich produktów. Jest obecny w WSBK oraz MotoGP. 

Tabele Rozmiarów


Rozmiary Uniwersalne Kasków

Rozmiar Głowa (cm)
2XS 51 - 52
XS 53 - 54
SM 55 - 56
MD 57 - 58
LG 59 - 60
XL 61 - 62
2XL 63 - 64
3XL 65 - 66