Kask Shark EvoLine ST 3

Gwiazdka

Zobacz opinie

Ocena: 5/5

Ilość opinii: 2

Szczękowce od Sharka 2016

Shark to jeden z tych producentów, który bardzo szybko zareagował na potrzeby rynku i wszedł w niszę kasków szczękowych. Obecnie produkuje je już od kilku lat, skutecznie rozwijając swojego produkty. W dzisiejszym odcinku sprawdzimy gamę szczękowców Sharka na rok 2016. 

OpenLine

To najbardziej podstawowy, najprostszy i chyba najbardziej znany szczękowiec na rynku. Z ceną na poziomie 699zł jest to także najtańszy szczękowiec od Sharka. Posiada prosty system otwierania szczęki wraz z wizjerem za pomocą jednego przycisku wbudowanego z dół szczęki. Kask wyposażony jest w blednę, jest także przystosowany do montażu zestawu bluetooth a wnętrze kasku jest przyjazne dla osób jeżdżących w okularach. 

Zobacz pełne dane techniczne kasku Shark OpenLine | Cena od 599zł

EvoLine ST 3

EvoLine obecny na rynku jest już od trzech generacji - ciesząc się cały czas dużym zainteresowaniem. Kask dostał maksymalną ilość gwiazdek w testach brytyjskiego SHARPA, poprawa bezpieczeństwa nastąpiła równocześnie z redukcją wagi oraz zwiększeniem blendy. Środek kasku to wyściółka antybakteryjna nadająca się do prania oraz przyjazna okularnikom. 

EvoLine posiada specjalny system otwierania i przesuwania szczęki do tyłu kasku - przez co nie tworzy się hamulec powietrzny, chcąc zdjąć nam kask z głowy przy podniesionej szczęce. System Sharka dobrze spisuje się zarówno przy otwartej jak i zamkniętej szczęce, kask posiada podwójny certyfikat P/J na jazdę z otwartą i zamkniętą szczęką. 

Zobacz dane techniczne kasku Shark EvoLine ST 3 | Cena od 1149 zł

EVO One

To najnowsze dziecko tego francuskiego producenta, będące jednocześnie najbardziej zaawansowanym kaskiem szczękowym w ofercie. Evo One proponuje nam w zasadzie wszystko to samo co EvoLine z jedną różnicą... tutaj o niczym nie musimy pamiętać, ponieważ wszystko dzieję się z automatu. Chcąc otworzyć szczękę, nie musimy otworzyć najpierw wizjera, nic nam nie zblokuje się po drodze - po prostu chwytasz za guzik i przesuwasz szczękę do tyłu, a wizjer posłusznie się przystosowuje. W dodatku całość można obsługiwać jedną ręką, co jest zdecydowanym plusem podczas jazdy. 

Evo One posiada przyjemną wyściółkę z włóknami bambusa (poprawiające odprowadzanie wilgoci), poprawioną aerodynamikę ze specjalnym tylnym spoilerem a także lepsze wygłuszenie. 

Zobacz pełne dane techniczne kasku Shark Evo One | Cena: 1500zł

Kaski w sklepie Motobanda Kurtki w sklepie Motobanda

Opinie o Kask Shark EvoLine ST 3

Średnia Ocena: 5.0/5 Liczba Głosów: 2

Ocena: 5/5 | Autor: Andrzej | Motocykl: BMW K 1200 LT
Nie ma rzeczy idealny, ale tutaj jest już blisko!
Skomentuj | Przydatna (1) | Nieprzydatna (1)
Ocena: 5/5 | Autor: Gość
Nie ma rzeczy idealnych, ale tutaj jest już blisko!
Skomentuj | Przydatna (1) | Nieprzydatna (1)
rozwiń

Dane techniczne

Skorupa
Termoplast (ABS)
Blenda
Tak
Typ kasku
Szczękowy
Wnętrze
antyalergiczne, wysokiej jakości, w pełni wyjmowane i przystosowane do prania
Zapięcie
Microlock
Wizjer
Panoramiczna szybka - TOTAL VISION, Z AntiFog i AntiScratch, odporna na parowanie i zarysowania
System komunikacji bezprzewodowej
Opcjonalnie
Elementy odblaskowe
Tak
Przeznaczenie
Turystyczne ● Miasto ● Szosa
Dodatkowe funkcje
Aerodynamika - dzięki szczęce chowanej z tyłu kasku, można podróżować jak z kaskiem typu JET
Waga
1600 g
Pinlock
W zestawie
Przystosowany do okularów
Tak

Informacje o producencie - Shark

Shark to francuski producent kasków motocyklowych, który produkuje je już od 1986 roku. Kaski Sharka znajdziemy zarówno w średniej jak i wyższej półce cenowej. Ten producent szczyci się dobrą jakością wykonania swoich produktów. Jest obecny w WSBK oraz MotoGP. 

Tabele Rozmiarów

Rozmiary Kasków Shark

Rozmiar Wymiary (cm)
XS 53 - 54
S 55 - 56
M 57 - 58
L 59 - 60
XL 61 - 62
XXL 61 - 62