Kask HJC Rpha ST

Gwiazdka

Zobacz opinie

Ocena: 4/5

Ilość opinii: 3

HJC RPHA ST - Video test

HJC wziął swój najlepszy sportowy kask i stwierdził że zrobi z niego turystyka. I to naprawdę dynamicznego turystyka - tak powstała wersja RPHA ST. Ze swoim protoplastą łączy go skorupa, która według danych udostępnionych przed producenta zbudowana jest naprawdę solidnie - kevlar, karbon i aramit. Czym jest aramit? Dowiecie się w odcinku!

Jesteście ciekawi innych opinii? Przeczytajcie recenzje drugiego redaktora - Łukasza!

Kask ma bardzo dynamiczny design, wyraźnie zaznaczone dyfuzory w jego tylnej części - w odpowiednim malowaniu, powinien każdemu przypaść do gustu. To czym go wyraźnie odróżnia od wersji sportowej to blenda oraz nowy układ wentylacji.

Wentylacja działa naprawdę dobrze, ma wysoki zakres regulacji i po jej otworzeniu - wyraźnie czujemy jak pęd powietrza wdziera się podczas jazdy do środka kasku.

Wizjer jest zadowalających rozmiarów, choć nie największy w swojej klasie. Ma system dociskania szyby - który można obsługiwać jedną ręką. Szybko się do niego można przyzwyczaić, co w codziennej jeździe umila życie.  Dzięki pinlockowi nie uświadczymy także parowania wizjera w czasie deszczu.

Sama bledna jest odpowiednich rozmiarów, przycisk obsługujący blednę znajduje się z boku kasku, jest łatwo dostępny i przyjemny w obsłudze, także w rękawiczkach. Blenda to dodatek genialny w każdym kasku i kto raz jej użyje w ostrym słońcu, ten nigdy nie kupi już kasku bez niej - jednak w HJC mogłaby być nieco ciemniejsza. Owszem, poprawia komfort jazdy w ostrym słońcu, ale myślimy że można by z niej wycisnąć więcej.

Kask jednak przejął jedną sporą wadę od swojego sportowego brata - dowiecie się o niej w odcinku!

Cena kasku zaczyna się od 1400zł i wędruje w granice 1600zł z jakimiś ciekawymi malowania. Jest to zdecydowanie propozycja warta uwagi, ponieważ w tej półce cenowej ciężko znaleźć inne konstrukcje tak solidnie wykonane (wywodzące się z motoGP), z zapięciem DD, bledną, oraz dobrą aerodynamiką.

Kaski w sklepie Motobanda Kurtki w sklepie Motobanda

Opinie o Kask HJC Rpha ST

Średnia Ocena: 3.7/5 Liczba Głosów: 3

Ocena: 4/5 | Autor: Jacool | Motocykl: Honda Hornet '13
Postarali się, ale mógłby być cichszy. Dałbym 4,5 na 5 :)
Skomentuj | Przydatna (0) | Nieprzydatna (0)
rozwiń

Dane techniczne

Skorupa
Włókno szklane
Blenda
Tak
Typ kasku
Integralny
Wnętrze
wyjmowane wnętrze SilverCoolPlus™ wykonano z antybakteryjnego materiału, który zapewnia absorpcję wilgoci oraz zapachu
Zapięcie
DD
Wentylacja
System wielokanałowy
Wizjer
mechanizm RapidFire™ umożliwia bezproblemową wymianę szyby
System komunikacji bezprzewodowej
Opcjonalnie
Elementy odblaskowe
Nie
Przeznaczenie
Sportowe ● Turystyczne ● Street
Dodatkowe funkcje
Dwustopniowy system dociskania szyby do uszczelki
Waga
1350 g

Informacje o producencie - HJC

HJC to jeden z największy producentów kasków na świecie, produkując wszystkie najpopularniejsze rodzaje kasków w różnych przedziałach cenowych. HJC specjalizuje się w produkcji kasków motocyklowych od 1971 roku i jako jeden z nielicznych producentów kasków posiada własny tunel aerodynamiczny, wykorzystywany przy projektowaniu kasków. 

Tabele Rozmiarów

Rozmiary Kasków HJC

Rozmiar Głowa (cm)
2XS 51-52
XS 53-54
S 55-56
M 57-58
L 59-60
XL 61-62
2XL 63-64
3XL 65-66
4XL 67-68
5XL 69-70

Rozmiary Kasków HJC dla Młodzieży

Rozmiar Głowa (cm)
S 49-50
M 51-52
L 53-54