Kask HJC IS-MAX-II

Test video
Recenzja
Koszulka z rozmiarem

Opinie o Kask HJC IS-MAX-II


Średnia Ocena: 3.7/5 Liczba Głosów: 3

Ocena: 4/5 | Autor: Artur | Motocykl: Yamaha Virago 125
Kask jest wygodny a wysokiej wagi w ogóle nie czuć. Szczęka posiada automatyczną blokadę, zamyka się ją płynnie i delikatnie, bez trzasku jak w tanich szczękowcach. Blenda jest perfekcyjna, ma pełen zakres opuszczenia w prosty sposób za pomocą suwaka. Szyba jest odporna na zarysowania, łatwo się podnosi i opuszcza, jest kilka etapów uchylenia, niestety nie ma opcji pozostawienia małej szparki. Demontaż szyby jest szybki i prosty. Pinlock jest obowiązkowy na liście zakupu ponieważ wizjer dość szybko paruje. Pole widzenia jest nieco mniejsze niż w niektórych integralach np. LS2 ale nie odczuwa się dużej różnicy. Jeśli chodzi o minusy to wentylacja działa bardzo słabo, oprócz tego mimo kurtyny pod brodą do kasku podwiewa powietrze przy dużych prędkościach co jest upierdliwe gdy robi się chłodno. Co ciekawe przy zamkniętej szczęce kask leży ciasno i pewnie a przy otwartej odnoszę wrażenie jakby był o rozmiar za duży, ale podobno to normalne wśród szczękowców. Wyjściółke można wyjąć do prania. Po sezonie i prawie 10k kilometrów kask wygląda jak nowy. Można go dostać w cenie 699 zł w kolorze białym, czarnym lub fluo albo w cenie 799 zł z grafiką co dla mnie jest bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Najlepszy szczękowiec ze średniej półki, polecam!
Skomentuj | Przydatna (4) | Nieprzydatna (0)
2016-08-27 21:29:23 | Autor: Honda CB500X | Motocykl: Michał
W większości się zgadzam z wyjątkiem blendy - strasznie głupi system otwierania a gdy wciskamy przycisk zamykania to nie chowa się do końca, do tego jest za mała. Dodam od siebie jeszcze , że kask jest cholernie głośny, doszyłem sobie własną kurtynę pod brodą i jest o niebo lepiej ale dalej strasznie głośno a co do wentylacji to nie działa w ogóle.
Ocena: 5/5 | Autor: Gość
Nie ma rzeczy idealnych, ale tutaj jest już blisko!
Skomentuj | Przydatna (0) | Nieprzydatna (0)
Ocena: 2/5 | Autor: krzysieg | Motocykl: transalp
Budżetowy badziew, ale za taką cenę czego się spodziewać...Dałem za ten badziew 800zł. Po 2000km odkręcila się sróbka szczęki, szczęka przy otwieraniu kwiczy, wentylacja bardzo slaba, troszkę chłodniej wieczorem (10*C) i juz pełno pary. Szczęka skrzypi przy otwieraniu, jak głowa w bok, to jakieś gwizdy, swisty. Nigdy więcej ta firma u mnie nie zagości. Mój ls2 za 200zł lepiej się sprawuje i następny będzie właśnie tej firmy. Omijać badziew szerokim łukiem. Acha, szybka do tego g...a kosztuję 200zł :)
Skomentuj | Przydatna (0) | Nieprzydatna (2)

Kask HJC IS-MAX-II


Jeden z najpopularniejszych turystycznych modeli ze średniej półki od HJC - uwielbiany przez turystów motocykowych kask szczękowy IS-Max II.

 

Dane techniczne

Skorupa
Poliwęglan
Blenda
Tak
Typ kasku
Szczękowy
Wnętrze
NYLEX® demontowalne i nadające się do czyszczenia, pozwala na zachowanie czystości i świeżości
Zapięcie
Microlock
Wentylacja
„ACS” gwarantuje sprawną wentylację oraz odprowadzenie ciepła i wilgoci na zewnątrz
Wizjer
(HJ-17) pokryta warstwą chroniącą przed zarysowaniami
System komunikacji bezprzewodowej
Opcjonalnie
Elementy odblaskowe
Nie
Przeznaczenie
Turystyczne ● Szosa
Dodatkowe funkcje
Kask zaprojektowany także z myślą o osobach noszących okulary, dzięki zastosowaniu wewnątrz specjalnego rowka kask jest wygodny dla osób jeżdżących w okularach
Pinlock
Dostępna opcjonalnie

Informacje o producencie - HJC


HJC to jeden z największy producentów kasków na świecie, produkując wszystkie najpopularniejsze rodzaje kasków w różnych przedziałach cenowych. HJC specjalizuje się w produkcji kasków motocyklowych od 1971 roku i jako jeden z nielicznych producentów kasków posiada własny tunel aerodynamiczny, wykorzystywany przy projektowaniu kasków. 

Tabele Rozmiarów


Rozmiary Uniwersalne Kasków

Rozmiar Głowa (cm)
2XS 51 - 52
XS 53 - 54
SM 55 - 56
MD 57 - 58
LG 59 - 60
XL 61 - 62
2XL 63 - 64
3XL 65 - 66

Rozmiary Kasków HJC

Rozmiar Głowa (cm)
2XS 51-52
XS 53-54
SM 55-56
MD 57-58
LG 59-60
XL 61-62
2XL 63-64
3XL 65-66
4XL 67-68
5XL 69-70

Rozmiary Kasków HJC dla Młodzieży

Rozmiar Głowa (cm)
SM 49-50
MD 51-52
LG 53-54
SM-MD 49-50
LG-XL 51-52