Ducati Superleggera V4, czyli co się kryje pod kryptonimem "Project 1708"?

23 stycznia w Bolonii zaprezentowany zostanie team Ducati na kolejny sezon MotoGP. Przy tej okazji można spodziewać się jeszcze jednej emocjonującej premiery - prezentacji motocykla, który kryje się pod nazwą "Project 1708", a który oznaczać będzie za pewne nowe wcielenie Superleggery. Dlaczego ta maszyna wzbudza takie emocje?

Zacznijmy od tego, że dane na temat tego motocykla wyciekły do sieci kilka dni temu. Wynika z nich, że Ducati poczuło potrzebę umocnienia swojego wizerunku producenta dostarczającego najbardziej prestiżowe maszyny wśród motocykli. Bo jak inaczej skomentować cenę 100 000 $ za sztukę? Po obecnym kursie oznacza to kwotę 382 000 zł.

Wygląda na to, że ktoś bardzo nie mógł zachować tajemnicy i zepsuł Ducati niespodziankę.

Zdjęcie powyżej również wyciekło do sieci. Fota pochodzi z prywatnej prezentacji i co jak co, widok tego zdjęcia krążącego po sieci na pewno wzbudziło wśród kierownictwa Ducati poczucie konsternacji i a w siedzibie firmy padło za pewne wiele niecenzuralnych słów. Produkcja motocykla rozpocznie się w kwietniu, a do swoich nabywców trafią w maju 2020 roku. Dziennie powstawać ma 5 sztuk tego ekskluzywnego motocykla.


Silnik motocykla zbliżony będzie do tego, który zastosowano w Panigale V4R. Ducati najprawdopodobniej zaoferuje motocykl z układem wydechowym od Akrapovic, który umożliwi uzyskanie mocy 234 KM przy 15 500 rpm. Ale to, co będzie stanowić o wyjątkowości Superleggery to redukcja masy. Motocykl ma ważyć 152 kg na sucho. Na wyposażeniu zaoferowano oczywiście najwyższe modele zawieszenia Öhlinsa, oraz hamulce z tłoczkami Brembo Stylema R. Wizualnie motocykl będzie wyróżniać się zestawem dwóch kompletów skrzydełek. Owiewki z włókna węglowego pokryje schemat kolorystyczny znany z MotoGP.

Motocykl zostanie wypuszczony w nakładzie limitowanym. Ale akurat ilość motocykli nie jest znana. Może 1708?