Dakar - Etap 6!

Kolejny ciężki dzień rajdu Dakar - 6 etap Antofagasta - Iquique za nami!

Quady - Casale odgryzł się wreszcie Sonikowi. 

Rafał Sonik, który nadal jedzie piekielnie szybko - w dzisiejszej rywalizacji uległ Ignacio Casale, przyjeżdżając na metę jako drugi ze stratą 8 minut i 15 sekund do Casale. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Sonik, z przewagą 16 minut. Najlepszy polski quadowiec zapowiada jednak ostrą walkę w niedzielę. 

Motocykle

Rodrigues jechał najszybciej od początku 6 etapu, jednak przez cały czas po piętach gonił go Australijczyk Price. Na ostatnim punkcie pomiarowym przed metą ich czasy były identyczne i to właśnie ostatnie kilometry miały zadecydować o zwycięstwie. Price jednak nie dotrzymał tempa Rodriguesa i zajął ostatecznie 2 miejsce. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej utrzymał się Hiszpan - Barreda.

Kuba Przygoński przyjechał na metę 44 minuty za liderem, zajmując 38 miejsce. W klasyfikacji generalnej plasuje się na 24 pozycji. Kubie dała się we znaki kontuzja kręgosłupa, ale mimo związanego z nią spadku formy nie rezygnuje z walki w kolejnych etapach.

Samochody

Krzysztof Hołowczyc dobrze poradził sobie na tym odcinku rajdu. Obyło się bez nieprzewidzianych awarii i na mecie pojawił się z 8 czasem. W klasyfikacji ogólnej utrzymał się na 4 miejscu. Nasser Al.-Attiyah wygrał także dzisiejszy etap, ale miał tylko 37 sekund przewagi nad drugim De Villiersem.