Ducati Multistrada 1200 Enduro 2016

Ducati wchodzi na rynek Offroadowy z nowym modelem Multistrady. Ten znany wszystkim motocykl zmienił się w taki sposób, aby skutecznie konkurować w terenie z takimi maszynami jak słynne GS'y od BMW,  Aprilią Caponord 1200 Rally czy chociażby nową Africą Twin od Hondy. 

Lekko nie będzie ale też nowa Multistrada nie była lekko traktowana - jej testy odbywały się także na torze motocrossowym! Wszystko po to, aby jak najbardziej poprawić właściwości terenowe tego ważącego 225 kg (na sucho) motocykla. 

Zawieszenie to zmodyfikowane pod kątem offroadu półaktywny system Ducati Skyhook Evolution

Na podkładzie nie mogło zabraknąć oczywiście elektroniki - mamy więc  czujnik IMU, system kontroli trakcji, kilkupoziomowy abs oraz (coś nowego) asystenta ruszania pod górę. Silnik to wciąż dobrze znana wszystkim V-ka, rozwijająca moc 160 KM. 

Podniesiono także zasięg nowego motocykla - teraz zbiornika paliwa pomieści 30 litrów, więc teoretyczny zasięg pomiędzy tankowaniami na wynosić 450 km. 

Razem z modelem Ducati Multistrada 1200 Enduro została zaprezentowana także wersja Pikes Peak czyli po prostu wersja z bardziej wypasionym zawieszeniem Ohlinsa, karbonowymi dodatkami czy wydechem od Termignoni.