Nowy prowadzący TopGear piratem drogowym? BBC zdecydowało - piszemy kim jest Chris Evans!

Chris Evans to znany na Wyspach prowadzący programy telewizyjne i radiowe. Jest też fanem szybkich samochodów, w szczególności Ferrari. Nie zawsze ta pasja kończyła się dla niego dobrze. W 2001 roku dostał na 56 dni zakaz prowadzenia pojazdów i 600 funtów kary za jazdę 169km/h na drodze A3 w Esher. Zaś w 2005 roku rozbił się samochodem w pobliżu swojej posiadłości w Surrey.

Chris Evans nie szczędzi pieniędzy na kupno samochodów. W 2008 roku wziął udział w aukcji Ferrari prowadzonej przez prestiżowy dom aukcyjny Sotheby. Zakupiony przez niego Spyder 1961 250 GT SWB kosztował go 6,4 mln euro. W 2010 kupił kolejne wóz włoskiej marki - Ferrari 250 GT, jeden z 36 wyprodukowanych egzemplarzy. Zapłacił za niego niedorzeczną kwotę 12 mln. funtów. Aby móc sobie na to pozwolić musiał sprzedać trzy inne swoje Ferrari.

Kim jest Chris Evans? Ten 50 letni Brytyjczyk pracuje w mediach od ponad 30 lat. Początkowo pracował jako prezenter radiowy w paśmie porannym. Jego kariera nabrała tempa gdy zaczął pojawiać się również jako prowadzący telewizyjne programy śniadaniowe (min. "The Big Breakfast"), program podróżniczy "Don't Forget Your Toothbrush", oraz autorski "The One Show". Evans jest też biznesmenem z majątkiem liczącym ponad 50 mln funtów.

Evans na Tweeterze wyraził swoje uznanie dla Clarksona i Hammonda, oraz zapewnił, że nie rezygnuje z prowadzenia swojego dotychczasowego show. BBC podpisało wstępnie trzyletni kontrakt. Wybór Chrisa Evansa jest pewnym zaskoczeniem, ponieważ do roli prowadzącego obstawiano głównie Guya Martina, Philipa Gleinistera, oraz Jodie Kidd. Możliwe, że ktoś z tej trójki dołączy jako współprowadzący.