BMW wprowadza ABS PRO do HP4

Ulepszony system abs'u, umożliwiający skuteczne hamowanie także w zakrętach.

 Systemy abs'u, były przełomowym krokiem dla poprawy bezpieczeństwa kierujących samochodami. Później nieufnie obserwowany przez motocyklistów - wkroczyły do ich maszyn. Aktualnie - jest to przez wielu ceniony i wciąż rozwijany system poprawy bezpieczeńtwa, który nie jednemu motocykliście pomógł już uratować d**ę w podbramkowej sytuacji. 

BMW doskonale wie, iż panujace na na drodze warunki są dalece trudne do przewidzenia - dlatego wprowadzone uaktualnienie abs'u, działa tylko w trybach Rain i Sport. Tryby Race i Slick przewidziane są do użytku profesjonalnego na torach wyścigowych, gdzie wzmocniona funkcja abs'u nie ma wyraźnej potrzeby zastosowania. 

System działa w oparciu o sieć czujników oraz zarządzających nimi układów kontroli trakcji i elektronicznego zawieszenia. Dane są przekazywane do komputera pokładowego, który oblicza algorytm najefektywniejszego hamowania. Brzmi jak motocykl dla informatyka prawda?

Co ciekawe, system ten będzie użyty przy produkcji najnwoszych bmw hp4, jednak za opłatą ok 1600zł można go zainstalować w już wyprodukowanym modelu bmw hp4.